herb JAWOR Jawornik
(0:2)
herb Opatkowianka (s)
JAWOR Jawornik   Opatkowianka (s)

2013-06-09, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Po zeszłotygodniowych zawirowaniach ze składem nie zostało śladu, dziś na inauguracyjnym meczu na WŁASNYM boisku w Jaworniku wystąpił nawet problem bogactwa i nie wszyscy zmieścili się w protokole meczowym

Wraz z meczem rozpoczęła się ulewa, która towarzyszyła zawodnikom przez pierwsze 20 minut meczu. Boisko w związku z tym było bardzo grząskie i w wielu miejscach stały kałuże wody. Mecz rozpoczął się w sposób idealny dla gości, ich pierwsza akcja zaczepna zakończyła się bramką. Szybki kontratak, nieudana pułapka ofsajdowa, podanie w uliczkę do wbiegającego w tempo napastnika, który między nogami Ocetkiewicza posłał piłkę do siatki.

Po stracie bramki Jawor zaatakował spychając rywali do głębokiej obrony, w ciągu kilku minut nasza drużyna miała kilka dobrych okazji bramkowych, najlepsze zmarnował Zieliński, który w dwóch przypadkach strzelił minimalnie niecelnie z 9 i 13 metrów a w dwóch kolejnych kropnął mocno ale wprost w interweniującego z wielkim wyczuciem ale i szczęściem bramkarza. Oprócz tego dwa razy (za słabo żeby zaskoczyć golkipera) strzelał Holewa.

Opatkowianka drugi raz ukąsiła w 30 min., kolejny kontratak, Pilchowi zachciało się łapać Gałkę na spalonym - z marnym skutkiem gdyż napastnik przyjezdnych wybiegł idealnie w tempo i mając przed sobą bramkarza sprytnym lobem posłał piłkę do siatki.

Bramka ta trochę podłamała naszą drużynę, nie mieliśmy już zbyt wielu klarownych sytuacji - raz tylko po ostrym dośrodkowaniu Zielińskiego Hudaszek główkował z kilku metrów wysoko nad poprzeczką.

Goście za to mogli podwyższyć prowadzenie ale w dwóch sytuacjach zastopował ich Ocetkiewicz.

Po przerwie Jawor natarł z podwójną siłą, tuż po wznowieniu Hudaszkowi pospołu z Twardoszem zabrakło kilku centymetrów żeby zamienić na bramkę dośrodkowanie M. Podoby. 5 minut później wątpliwości już nie było, piłka po podaniu Zielińskiego trafiła do Hudaszka a kapitan Jawora technicznym strzałem umieścił ją tuż przy słupku.

Do końca meczu Jawor atakował a Opatkowianka z rzadka kontratakowała. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, z najbliższej odległości strzelali Siuta czy Twardosz, pięknie z narożnika pola karnego przymierzył "Bioły" - wszystkie te próby sparował bramkarz, z ostrego kąta huknął minimalnie niecelnie M. Podoba, z 13 metrów w dobrej sytuacji przestrzelił Zieliśnski, kilka razy strzały sprzed pola karnego ugrzęzły w gąszczu nóg obrońców, kilka razy piłka przelatywała tuż przed linią bramkową albo obok słupka prosząc się o dobicie z najbliższej odległości... wszystko to na nic piłka nie chciała wpaść do bramki.

Najlepszą okazję miał Hudaszek, który znalazł się 10 metrów przed bramką strzelił mocno w górny róg, niestety minimalnie chybił.

Goście im bliżej końca meczu mieli coraz więcej okazji na kontrataki, dwa - trzy z nich powinny się zakończyć bramkami ale w ostatniej chwili interweniowali obrońcy albo bardzo dobrze dysponowany dziś "Ocet". Bramkarz Jawora mógł zresztą zostać bohaterem meczu gdy w ostatniej minucie pobiegł w pole karne Opatkowianki i o mały włos po uderzeniu... barkiem nie pokonał swego vis a vis.

Tym sposobem kolejna porażka stała się faktem, faktem też jest, że pozostaniemy na ostatnim miejscu w tabeli (Conavii nie biorę pod uwagę). Teraz żeby utrzymać się w B-klasie potrzebujemy pomocy Rokity Kornatka (musi się utrzymać w okręgówce) oraz Krakusa Swoszowice (który chce się przenieść do krakowskiej A-klasy).

W przyszłą sobotę na Zarabiu nasza drużyna zakończy ligowe zmagania sezonu 2012/2013. Naszym rywalem będą Górki Myślenice, początek spotkania o godz. 16.00, zbiórka na Zarabiu o 15.15.

herb JAWOR Jawornik Informacje o kadrze JAWOR Jawornik

1. Krzysztof Ocetkiewicz
2. Mariusz Morlak  kontuzja 80" Józef Sztebel
3. Sebastian Łapa