herb Jawor Jawornik
Jawor Jawornik   Cyrhla Krzczonów

2018-09-22, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Pierwsza część spotkania odbyła się z lekkim wskazaniem na Cyrhlę, która stworzyła sobie więcej dobrych sytuacji. Goście pierwszą okazję zakończoną strzałem stworzyli już w 3', ale piłka nie leciała nawet w światło bramki. Kolejne dziesięć minut to spokojniejsza gra, w której głównie Jawor próbował skonstruować jakąś akcję zaczynając od obrońców. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 14' dla Cyrhli, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej przez co trafienie nie zostało uznane. W następnej akcji do głosu doszli gospodarze za sprawą Kasperka, który wykorzystując swoją szybkością urwał się obrońcom ale niestety przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Nasz napastnik miał jeszcze swoją okazję dwie minuty później, ale jego strzał z łatwością został wyłapany przez golkipera. Pomimo licznych ataków Cyrhli, Jaworowi udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. Najpierw gospodarzy ratował dobrze interweniujący R.Łapa, a następnie dobrze we własnym polu karnym zachował się kapitan M.Łapa. Dobrze grającej defensywy zabrakło jednak w 37', kiedy posłana piłka za linię obrony wszystkich minęła, a pierwszy dobiegł do niej napastnik Cyrhli wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie. Przyjezdni z Krzczonowa mieli szanse zdobyć kolejną bramkę, ale tym razem Jawora uratował słupek. Jeszcze w pierwsze połowie gospodarze szukali wyrównania, ale po dobrej dwójkowej akcji Kasperka z Hołujem zabrakło wykończenia.

Druga połowa wyglądała lepiej między innymi za sprawą wprowadzonego S.Łapy. W przeciągu pięciu minut nasz zawodnik oddał trzy strzały w kierunku bramki Cyrhli, jednak nieskutecznie. Kolejno bardzo dobre okazje zmarnował Hołuj po dośrodkowaniu Jezioro, oraz Kasperek po wrzutce kapitana juniorskiej drużyny. Dopiero w 61' udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Hołuju, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jezioro. Sześć minut później dobrą i jedyną groźną okazję stworzyli sobie goście, a w utrzymaniu remisu pomogła poprzeczka. Wszystkie inne próby Cyrhli kończyły się przejęciem piłki lub ich prostymi błędami. Przez kolejne minuty swoje okazje mieli jedni z najmłodszych w drużynie. Swoją szansę zmarnował grający bardzo dobre spotkanie Paryła, oraz dwukrotnie zdobyć bramkę próbował Wojtyczka. Jawor grał coraz pewniej, a obrona Cyrhli była w niemałych kłopotach. Po jednym z zamieszań w formacji defensywnej gości, dobrą okazję miał ponownie Wojtyczka ale zabrakło zimnej krwi w wykończeniu. W końcówce meczu zwycięskiej bramki szukali jeszcze Ostafin i Gaździk, niestety bezskutecznie.

herb Jawor Jawornik Informacje o kadrze Jawor Jawornik

1. Rafał Łapa