Jawor Jawornik   Tempo Rzeszotary
-, Jawornik

2017-08-25, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

W wyjściowej jedenastce Jawora znalazło się czterech debiutantów (N.Hołuj, Sołtys, Podoba, M.Tylek). Pierwszy gwizdek sędziego i gospodarze od samego początku przejmują inicjatywę w meczu. Wynik spotkania już w 7' otworzył D.Hołuj, którzy wykorzystał świetne podanie od Paryły i pewnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Euforia Jawora nie trwała zbyt długo, ponieważ już 3 minuty później bo niepewnej interwencji N.Hołuja, piłka uciekła z jego rąk a on sam musiał ratować się faulem. Sędzia podyktował jedenastkę dla Tempa. Na całe szczęście stres debiutującego między naszymi słupkami bramkarza minął i młodszy z braci Hołuj popisał się świetną interwencją, tym samym rehabilitując się za sprokurowanie rzutu karnego. Zamieszanie związane z całą tą akcją na szczęście nie miało większego wpływu na grę naszej drużyny. Już w 17' po kolejnym świetnym podaniu Paryły prowadziliśmy 2:0 a na listę strzelców wpisał się Wojtyczka. Karny dla gości nie był jednak ostatnim w tym meczu. W 37' po faulu na Dominiku Hołuju sędzia po raz drugi wskazał na wapno tym razem na naszą korzyść. Do jedenastki podszedł Paryła i w przeciwieństwie do jego vis-a-vis z Rzeszotar, pewnie pokonał bramkarza, dorzucając tym samym do dwóch asyst jedno trafienie. Jawor jednak nie byłby sobą gdyby w meczu nie zanotował głupiej straty w środku pola. Szybki kontratak Tempa i Nikodem Hołuj mógł zapomnieć o zachowaniu czystego konta w tym meczu. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:1.

Druga połowa obfitowała już w zdecydowanie większego emocje i bardziej wyrównane spotkanie. Na całe szczęście to Jawor pierwszy zdobył bramkę czego efektem było już w miarę bezpieczne 3-bramkowe prowadzenie. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Wojtyczka. Następne dziesięć minut meczu to już gra jednej drużyny, niestety tym aktorem była drużyna z Rzeszotar. Obrona Jawora wyglądała na strasznie zagubioną i pomimo, że cały mecz spisywała się bardzo dobrze to tym razem nie było okazji do chwalenia tej formacji. Dwie szybko i w głupi sposób stracone bramki w 58' i 63' sprawiły, że ze spokojnego prowadzenia Jawora mecz zamienił się w istną nerwówkę. Na całe szczęście udało się przetrwać ten ciężki okres i uspokoić grę. Zmuszona do ofensywy drużyna gości miała luki w obronie co zostało wykorzystane przez szybkiego D.Hołuja, który dwoma rajdami po lewej stronie boiska minął defensorów i sam na sam pokonał dwukrotnie bramkarza Tempa w 81' i 85'.