herb Wróblowianka Kraków
Wróblowianka Kraków   Jawor Jawornik

2017-05-13, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

Juniorzy na mecz z Wróblowianką po burzliwej zbiórce pod klubem, wyruszyli w okrojonym w składzie bez Polewki i podstawowych obrońców - Bułata i Cieśli. Na liście nieobecnych zabrakło też bramkarza Sroki, który jednak godnie został zastąpiony przez B.Tylka. Mecz nie zaczął się po myśli Jaworowców, a gospodarze raz po raz dochodzili do groźnych sytuacji. Stojąca w głębokiej defensywie drużyna gości w 12 minucie musiała skapitulować. Błąd grającego na prawej obronie Góralika, mocny strzał z "piątki" jednak prosto w bramkarza, który "wypluł" piłkę pod nogę napastnika Wróblowianki, który wpakował ją do siatki. Po straconej bramce Jawor się nieco obudził a swoje sytuacje mieli Kasperek, Paryła i próbujący swojego szczęścia w strzałach z dystansu Święch. Bramka gospodarzy jednak sprawiała wrażenie zaczarowanej i wszystkie próby Jaworowców wędrowały daleko od celu. Goście mieli też szanse wyrównać stan meczu po rzutach wolnych jednak próba Paryły jak i później Kasperka również pozostawiały wiele do życzenia. Wróblowianka w pierwszej połowie szukała jeszcze szansy na podwyższenie rezultatu jednak na ich drodze do szczęścia stawała nasza defensywa z P.Tylkiem na czele.

Na drugą połowę wszyscy wychodzili zdeterminowani aby odrobić straty i na okazję długo czekać nie trzeba było. W 48 minucie po świetnym rajdzie dobrze dysponowanego w tym meczu Hołuja, jeden z obrońców Wróblowianki zmuszony był do faulu w polu karnym. Wykonawcą "jedenastki" a zarazem strzelcem wyrównującej bramki został nasz etatowy wykonawca tego fragmentu gry - Ożóg. Jawor grający o niebo lepiej niż w pierwszej połowie zaczął coraz bardziej napierać na bramkę Wróblowianki i już w 50 minucie goście objęli prowadzenie. Mocny i nieprzyjemny strzał Paryły z dystansu, nasiąknięte boisko, błąd bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce. Jawor nie przestawał atakować a owocem ich starań było kolejne trafienie tym razem w wykonaniu naszego kapitana Mariusza Kasperka. Następnie 20 minut meczu można opisać słowami "Król kontra reszta świata". Koledzy obsługiwali napastnika wyśmienitymi zagraniami i wrzutkami w pole karne jednak bez efektów. Przełamanie po całej masie niewykorzystanych sytuacji nadeszło w 74 minucie po asyście Wojtyczki, a Król mógł się cieszyć jedenastą zdobytą bramką w tym sezonie. W 80 minucie Wróblowianka musiała sobie radzić bez jednego zawodnika, który został ukarany czerwoną kartką za brzydki faul od tyłu w nogi Święcha. Na szczęście nasz środkowy szybko się pozbierał i był w stanie kontynuować spotkanie. "Czerwień" jednak bardziej zmotywowała gospodarzy do ataków a Jawor sprawiał wrażenie nieobecnych na boisku. Efektem starań było trafienie na otarcie łez w 89 minucie, które ustawiło wynik spotkania na 2-4.

Wydarzenia przed meczem i w trakcie pierwszej połowy odsyłamy w zapomnienie i cieszymy się z kompletu punktów. Następny przystanek - Clavia Świątniki Górne, które podejmiemy w najbliższą sobotę (20.05) o godzinie 14:00 na własnym boisku. Mecz w rundzie jesiennej zakończył się zwycięstwem Jawora 5:2. Nie mamy nic przeciwko aby najbliższy mecz zakończył się podobnym wynikiem. Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie!

herb Jawor Jawornik Informacje o kadrze Jawor Jawornik

1. Bartłomiej Tylek
2. Marcin Góralik  zmiana 75" Konrad Pomian
3. Mateusz Burda