SENIORZY: Jawor Jawornik vs Cyrhla Krzczonów - B-klasa, Jawornik, 15:00

TRAMPKARZE: Jawor Jawornik vs Karpaty Siepraw - III liga, Jawornik, 17:30

MŁODZIKI: Jawor Jawornik vs Lubomir Wiśniowa - III liga, Jawornik, 17:00

Juniorzy - Krok od sensacji, ale to Beskid znowu górą...

• autor: marsonxx, 2019-04-18 08:27

W pierwszym meczu rundy rewanżowej, los skrzyżował ze sobą Jawor i Beskid. Ci pierwsi walczyli o zmazanie plany po wysokiej dwucyfrowej porażce sprzed kilku miesięcy w Tokarni. Goście przyjechali po komplet punktów aby umocnić się na pozycji lidera. Wykonali swój cel wygrywając 3:4 (1:2), chociaż Jawor zagrał dobre spotkanie i zawiesił wysoko poprzeczkę. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Dominik Hołuj.

Jawor Jawornik 3:4 (1;2) Beskid Tokarnia

Skład: N.Hołuj - Gaweł, P.Tylek, Rodak, Podoba - B.Tylek, Filuciak (75' E.Szlachetka), Sadowski, D.Kalisz (61' Oliwa), D.Hołuj (c) - Wojtyczka

• 5' 1:0 D.Hołuj (rzut karny)
  • 27' 1:1
  • 37' 1:2
  • 56' 2:2 D.Hołuj
  • 67' 3:2 D.Hołuj as. Oliwa
  • 76' 3:3
  • 81' 3:4

Mecz rozpoczął się od bardzo groźnej sytuacji Beskidu, po której jeden z napastników wyszedł na czystą pozycję, ale dobrą pierwszą interwencją popisał się N.Hołuj. Po tej sytuacji z szybką kontrą wyszedł Jawor, a dokładniej D.Hołuj, który przetarł się lewym skrzydłem aż do pola karnego, gdzie był nieprzepisowo zatrzymany. Do podyktowanej jedenastki podszedł sam poszkodowany, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie. Kolejne minuty to okres spokojniejszej gry, dwa niecelne strzały gości oraz dwie próby Filuciaka, w tym jedna z główki po dobrym dośrodkowaniu. Kibice następnych bramek doczekali się jeszcze w pierwszej połowie ale już tylko za sprawą Beskidu. W 27' i 37' dwa trafienia zdobyli goście po ładnych i składnych akcjach, gubiąc przy tym obronę Jawora. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do gospodarzy. Pomimo dobrych okazji D.Hołuja piłka dwa razy wylądowała na słupku, a strzał z główki Wojtyczki poleciał prosto w stojącego na środku bramki bramkarza.

Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza część, pierwszą groźną sytuacją stworzyli sobie goście z Tokarni, ale bramkę zdobywa Jawor. Kolejna w tym meczu indywidualna akcja D.Hołuja, dobre wykończenie i Jawor mógł się cieszyć z remisowego wyniku. Następny cios wymierzył Beskid ale radość zawodników po strzelonej bramce przerwał arbiter, sygnalizując dosyć kontrowersyjnego spalonego. Z chwili dekoncentracji świetne skorzystał kapitan Jawora, który po raz trzeci w tym spotkaniu pokonał bramkarza przyjezdnych i znowu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Euforia Jaworowców jednak długo nie trwała, ponieważ Beskid potrzebował niecałych piętnastu minut aby zdobyć dwie bramki i wyjechać z Jawornika z kompletem punktów. W 76' oraz 81' N.Hołuj musiał skapitulować pod ostrzałem gości. Dobrą okazję na doprowadzenie do remisu w 84' miał wprowadzony w drugiej połowie Oliwa, jednak nieznacznie się pomylił.

Fatalny bilans meczów z Beskidem jeszcze bardziej się pogorszył, chociaż Jawor zagrał całkiem dobre spotkanie i jakakolwiek zdobycz punktowa była w zasięgu ręki. Cel minimum czyli zmazanie plamy po klęsce w Tokarni na pewno został zrealizowany. W dobrych nastrojach a przede wszystkim z pozytywnym nastawieniem czekamy na kolejny mecz z Iskrą Brzączowice, na który wszystkich zapraszamy!

Iskra Brzączowice vs Jawor Jawornik, 23.04, boisko w Brzączowicach

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów