3 kolejka: Jawor Jawornik - Wicher Stróża

Aktualności

Juniorzy - Hat trick Hołuja nie wystarczył. Karpaty górą w...

• autor: marsonxx, 2018-11-04 11:44
Juniorzy - Hat trick Hołuja nie wystarczył. Karpaty górą w ostatniej kolejce!

W ostatniej kolejce ligi juniorów, do Jawornika zawitał lider z Sieprawia, który na boisku w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Pomimo, że Jawor nie był faworytem do zwycięstwa to mocno postawił się Karpatom. Po pierwszej połowie to gospodarze wyglądali lepiej, w drugiej do głosu doszli jednak goście wygrywając ostatecznie 5:8 (4:2). Bramki dla Jawora strzelali D.Hołuj x3 oraz Wojtyczka x2.

Jawor Jawornik 5:8 (4:2) Karpaty Siepraw

Skład: Nikodem Hołuj - Eryk Szlachetka, Przemysław Tylek, Kacper Rodak, Mateusz Podoba - Bartłomiej Jugowiec, Bartłomiej Tylek, Dominik Filuciak, Wojciech Kalisz (52' Sławomir Szlachetka) - Dominik Hołuj (c), Kamil Wojtyczka

6' 1:0 Kamil Wojtyczka as. Bartłomiej Tylek

13' czerwona kartka dla zawodnika Karpat

19' 2:0 Dominik Hołuj as. Bartłomiej Tylek

25' 3:0 Dominik Hołuj as. Wojciech Kalisz

30' czerwona kartka dla Kacpra Rodaka

32' 3:1

37' 4:1 Dominik Hołuj (rzut karny)

39' 4:2 Bartłomiej Tylek (gol samobójczy)

43' czerwona kartka dla zawodnika Karpat

48' 4:3

51' 4:4

67' 5:4 Kamil Wojtyczka

72' 5:5

75' 5:6

80' 5:7

87' 5:8

Początek meczu ułożył się idealnie dla Jawora, który już w 6' wyszedł na prowadzenie za sprawą Wojtyczki. Nasz napastnik wykorzystał dobre podanie od B.Tylka i pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza gości. Kilka minut później w dogodnej sytuacji ponownie znalazł się Wojtyczka, tym razem jednak był nieprzepisowo powstrzymywany przed polem karnym, w konsekwencji czego sędzia pokazał czerwoną kartkę dla obrońcy Karpat. Gospodarze z początku dobrze radzili sobie w grze z przewagą, efektem czego dwie kolejne bramki w tym sezonie na swoje konto zapisał D.Hołuj. Kolejno w 19' i 25' udało mu się pokonać bramkarza, a drugie trafienie było niezwykłej urody. Piłka uderzona z bardzo ostrego kąta wylądowała w samym okienku bramki. Nasz kapitan hat tricka mógł skompletować już w dziesięć minut, jednak sędzia przy kolejnym golu dopatrzył się spalonego. D.Hołuj wziął jednak sprawę w swoje ręce i kilka minut później wywalczył rzut karny. Egzekutorem był sam poszkodowany, a jedenastka zamieniła się w bramkę. Końcówka pierwszej połowy wyglądała już dużo gorzej. Najpierw w 30' czerwoną kartkę zobaczył Rodak, a już dwie minuty później Karpaty wykorzystały przyznany im rzut wolny zdobywając pierwszą bramkę. Przy drugim trafieniu dla gości piłkarze Jawora trochę pomogli, a futbolówkę do własnej bramki głową skierował B.Tylek. W ostatniej akcji pierwszej połowy jeden z zawodników gości ponownie ujrzał czerwoną kartkę, przez co Karpaty na drugą połowę musiały wybiec w okrojonym składzie.

Druga połowa należała już do tych, o których trzeba jak najszybciej zapomnieć. Karpaty przejęły kompletnie inicjatywę o czym świadczy sześć bramek, które udało im się zdobyć. Jedyne trafienie dla Jawora po indywidualnej akcji i strzale z dystansu zdobył Wojtyczka. Gospodarze do 70' próbowali jeszcze pokazać, że są w stanie zdobyć chociaż punkt w starciu z liderem, ale goście ewidentnie mierzyli w komplet punktów. Bramki stracone w 75', 80' i 87' to był spektakl napastnika Karpat, który indywidualnymi rajdami raz po raz ogrywał kilku obrońców Jawora i umieszczał piłki w siatce N.Hołuja.

Wszyscy wiedzieli, że to Karpaty będą zdecydowanym faworytem a Jawor może co najwyżej sprawić niespodziankę. Biorąc jednak pod uwagę, że gospodarze prawie cały mecz grali w przewadze liczebnej i bardzo szybko objęli trzy bramkowe prowadzenie, wynik mógł być zupełnie inny. Jawor przerwę zimową spędzi na dziewiątej pozycji z dziewięcioma punktami w dorobku.