Juniorzy - Udany rewanż Iskry za zeszłoroczną porażkę

• autor: marsonxx, 2018-09-13 14:16

Druga z rzędu porażka stała się faktem. Juniorzy Jawora zostali pokonani na własnym boisku przez Iskrę Brzączowice. Decydująca była pierwsza połowa, w której goście zdobyli aż cztery bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:5 (1:4), a obie bramki dla Jawora zdobył D.Hołuj po rzutach karnych.

Jawor Jawornik 2:5 (1:4) Iskra Brzączowice

Skład: N.Hołuj - Szlachetka, P.Tylek, Rodak, Podoba - W.Kalisz (46' Jugowiec), B.Tylek (68' Oliwa), D.Kalisz, Dominik Filuciak (79' Sajak) - D.Hołuj (c), Wojtyczka (81' Dawid Filuciak)

8' 1:0 D.Hołuj (rzut karny)

9' 1:1

31' 1:2

35' 1:3

41' 1:4

47' 2:4 D.Hołuj (rzut karny)

70' 2:5

Po ostatnim bezpośrednim meczu między Jaworem a Iskrą (zwycięstwo 5:4), wszyscy liczyli na kolejną dawkę emocji i wyrównanego spotkania. Rzeczywistość była jednak inna, i goście z Brzączowic wzięli brutalny rewanż za porażkę z ubiegłego sezonu. Pomimo końcowego wyniku, to gospodarzom udało się szybko wyjść na prowadzenie. Już w 8' podyktowany rzut karny wykorzystał kapitan Jawora. Na odpowiedź Iskry jednak długo nie trzeba było czekać, i zaraz po wznowieniu gry szybko przedostali się pod pole karne N.Hołuja, który został przelobowany i musiał skapitulować. Gospodarze próbowali ponownie wyjść na prowadzenie, niestety w dogodnej sytuacji pomylił się D.Kalisz, a jego strzał z głowy poleciał nad poprzeczką. Swoją szansę miał też B.Tylek z rzutu wolnego, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Następne ciosy wymierzali już tylko goście. W 31' wyszli na prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego, a w 35' cieszyli się już dwubramkowym prowadzeniem. Kontaktowej bramki szukał D.Hołuj po dwójkowej akcji z Wojtyczką, jednak bezskutecznie. Dużo lepiej po raz kolejny zaprezentowali się goście, zdobywając czwartą bramkę jeszcze przed przerwą w 41'.

Druga połowa zaczęła się niemal identycznie jak pierwsza, czyli od podyktowania rzutu karnego. Po raz kolejny pewnym wykończeniem popisał się D.Hołuj, dając tym samym nadzieję na korzystny wynik. Kilka minut później strzelec dwóch bramek znalazł się ponownie w dobrej sytuacji po podaniu Wojtyczki, ale nie był w stanie umieścić piłki w siatce. Dobrą okazję z rzutu wolnego zmarnował też Podoba, a jego strzał wylądował na murze złożonym z zawodników Iskry. Jak mawia piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacji lubią się mścić", a najlepszym tego dowodem była akcja z 70', po której Iskra prowadziła już pewnie trzema bramkami. Do końca spotkania żadna ze stron nie stworzyła już sobie stuprocentowej sytuacji, a najbliżej zdobycia bramki był w doliczonym czasie gry D.Hołuj z rzutu wolnego. "Wypluta" piłka przez bramkarza wylądowała pod nogami wprowadzonego w 68' Oliwy, ale on też nie był w stanie zmienić już końcowego wyniku.

Juniorzy drugi mecz z rzędu pozostają bez zwycięstwa, tracąc w obu meczach łącznie 16 bramek. Jawor jednak nie składa broni i w pozostałych meczach zamierza walczyć o każdy jakże cenne punkt. W najbliższej kolejce naszą drużynę czeka pauza, a do rozgrywek wracamy dopiero 26.09 o godzinie 17:00, kiedy to na własnym boisku będziemy rywalizować z Clavią Świątniki Górne.