07-2018

Seniorzy - Zwycięstwo w zaległym meczu z Orłem!

• autor: marsonxx, 2018-05-01 14:53

Jawor po wyrównanych 90 minutach pokonał drużynę rezerw Orła Myślenice 3:1 (2:0). Było to zaległe spotkanie 16. kolejki, która nie odbyła się z powodu złych warunków atmosferycznych. Bramki dla Jawora zdobywali Jezioro, Kasperek i Podoba. Więcej w rozwinięciu newsa.

Pierwsza połowa spotkania przez większość czasu była bardzo wyrównana, jednak to Jawor zadał pierwszy cios. Już w 11 minucie na listę strzelców wpisał się Jezioro, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Nasz skrzydłowy podczas kontaktu z bramkarzem niestety nabawił się kontuzji, a w jego miejsce na boisku zameldował się Paryła. Kolejną asystę w tym sezonie na swoje konto dopisał Zięba. Na drugą bramkę kibice czekać długo nie musieli, ponieważ w 18 minucie Talaga posłał piłkę za obronę Orła, do której najszybciej dotarł Kasperek, i pewnym lobem pokonał interweniującego na przedpolu bramkarza. Drużyna z Myślenic również stworzyła kilka ciekawych akcji w pierwszej połowie, jednak żaden strzał nie zagroził bramce R.Łapy.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli zawodnicy Orła, którzy już 3 minuty po gwizdku arbitra zdobyli kontaktową bramkę. Obrona Jawora zaspała w tej sytuacji, pozostawiając napastnika gości kompletnie bez krycia. Gospodarze po straconej bramce oddali inicjatywę, a Orzeł raz po raz tworzył sobie kolejne szanse na wyrównanie. Najlepszą sytuacją mieli zdecydowanie w 68 minucie, jednak R.Łapa popisał się wyśmienitą interwencją w sytuacji sam na sam, jak i podczas późniejszej dobitki. Emocje w tym meczu wzięły górę, a podczas drugich 45 minut sędzia pokazał aż dwie czerwone kartki zawodnikom gości. Stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" sprawdziło się i w tym meczu. Atakująca i wybrakowana drużyna Orła nadziała się na kontratak, a egzekutorem po indywidualnej akcji został Podoba, wpisując się trzeci raz na listę strzelców w tym sezonie.

Rewanż na rezerwach Orła (porażka 3:2 na jesień) jak najbardziej udany. Mecz z myślenicką drużyną to jednak dopiero początek prawdziwego piłkarskiego maratonu. Jawor bowiem w przeciągu 6 dni musi rozegrać aż 3 spotkania. Zapraszamy wszystkich kibiców na zbliżające się mecze!

Grodzisko Raciechowice - Jawor Jawornik 03.05 17:30 boisko w Raciechowicach, porażka 0:1 w rundzie jesiennej

Jawor Jawornik - Dukla Bysina 05.05 17:00 boisko w Jaworniku, zwycięstwo 0:5 w rundzie jesiennej

11' 1:0 Jezioro   18' 2:0 Kasperek   48' 2:1   80' 3:1 Podoba

Skład: R.Łapa - Ostafin, M.Łapa (c), P.Tylek, Ryś (81' Hyla) - Zięba, Jezioro (19' Paryła), Talaga, Podoba - Kasperek (86' Góralik), Hołuj (87' Król)

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice 5:3 Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia 1:3 Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta 0:3 Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka 1:3 Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary 7:2 Dukla Bysina
Wicher Stróża 3:3 Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?