3 kolejka: Jawor Jawornik - Wicher Stróża
Ładowanie...

Aktualności

Seniorzy - Cisy gromią Jawora

• autor: marsonxx, 2017-08-23 14:01

We wtorek o godzinie 18:00 na boisku w Jaworniku została zainaugurowana 4 kolejka myślenickiej B-klasy. Jawor podejmował drużynę z Harbutowic. Gospodarze chcieli z pewnością zrewanżować się za zeszłoroczną porażkę na własnym obiekcie (0:1). Boisko jednak wszystko zweryfikowało...

Z samego początku meczu inicjatywa należała do gości z Harbutowic. Przyjezdni czuli się jak u siebie i z łatwością pokonywali kolejne formacje Jawora tworząc sobie dogodne sytuacje do otworzenia wyniku. Gospodarze próbowali odpowiadać długimi podaniami na skrzydła i na szybkiego Kasperka, jednak wszystkie piłki były szybko "kasowane" przez obronę Cisów. Przełomowym momentem dla całego meczu była 11 minuta, kiedy jeden z napastników gości wdarł się w drybling z trójką obrońców i tym samym tworząc sobie sytuację na oddanie groźnego strzału, który znalazł się w siatce Stanka. Szybką okazję na wyrównanie wyniku miał Ostafin, jednak jego potężne uderzenie sprzed pola karnego leciało w sam środek bramki i bramkarz nie miał problemów ze sparowaniem piłki na rzut rożny. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Tak samo było dzisiaj w Jaworniku. Zapał kibiców oczekujących na wyrównanie zgasł w 32 minucie, kiedy Stanek musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Tym razem odpowiedź Jawora była na całe szczęście bardziej skuteczna i rzut wolny z bliskiej odległości na gola już po raz czwarty w tym sezonie zamienił Piotr Zięba.

Gol do szatni z pewnością podbudował Jawora, który na boisko wybiegł w bojowym nastawieniu. Rzeczywistość okazała się jednak być bardziej okrutna i już w 63 minucie Cisy po raz trzeci cieszyły się ze zdobytej bramki w tym spotkaniu. Trener gospodarzy szukał swojej okazji w zmianach, ale wprowadzeni Hołuj jak i Podoba nie byli w stanie zmienić przebiegu meczu. A goście grali w najlepsze i wykorzystali kolejną swoją sytuację wychodząc już na trzy bramkowe prowadzenie. Jaworowi dopiero po czterech nożach wbitych w plecy udało się przejąć inicjatywę i stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, które jednak nie zostały wykorzystane. Drużyna z Harbutowic w tym meczu jednak się nie myliła i wykorzystała kolejną sytuację na podwyższenie wyniku. Trafienie z 85 minuty należało do tych "stadiony świata". Mocny strzał z woleja odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki. Tomasz Hajto na pewno podsumował ben strzał krótkim stwierdzeniem - "truskawka na torcie".

Wysoka porażka z Cisami przyprawia o ból głowy każdego kibica Jawora, jednak goście po prostu się nie mylili i wykorzystywali każdą sytuację jaką mieli. Jaworowcom zabrakło wykończenia, ale kto nie zdobywa bramek ten nie wygrywa meczu.

Szansa na odkucie się za kolejną porażkę z rzędu już w najbliższą niedzielę (27.08). Jawor na własnym boisku podejmie wicemistrza B-klasy z ubiegłego sezonu czyli Iskrę Brzączowice. Nie jesteśmy faworytem tego meczu ale tanio skóry nie sprzedamy. Wszystkich kibiców zapraszamy w niedzielę 27.08 o godzinie 16:00 na boisku w Jaworniku!

11' 0:1   32' 0:2   39' Zięba 1:2   53' 1:3   59' 1:4   85' 1:5

Skład: Stanek - Burkat (53' Podoba), M.Łapa, Ostafin, Ryś (75' Jezioro) - Zięba (75' Ożóg), Paryła (78' Cudak), Talaga, Cegielski - Gaździk (61' Hołuj), Kasperek