Jawor Jawornik - Cisy Harbutowice - 18:00 - B-klasa

Jawor Jawornik - Iskra Brzączowice - 16:00 - B-klasa

Juniorzy - Twierdza w Jaworniku nadal niezdobyta

• autor: marsonxx, 2017-05-11 12:47

Juniorzy kontynuują świetną passę i nadal są niepokonani w rundziej rewanżowej. W zaległym spotkaniu odnieśli pewne zwycięstwo nad Zielonką Wrząsowice wysokim wynikiem 6:1. Oprócz nieprzerwanej serii w zdobywaniu kompletów punktów, udało się także przedłużyć passę meczów na własnym boisku. Juniorzy ostatni raz na swoim boisku polegli 612 dni temu (0:1 z Cyrhlą Krzczonów w sezonie 2015/2016).

Przed meczem wszyscy byli skoncetrowani i rządni rewanżu za ubiegłoroczoną porażkę (2:6 w rundzie w jesiennej). Jawor zaczął niezwykle żwawo pierwszą połowę spotkania ale i goście z Wrząsowic nie zostawali w tyle i nacierali na bramkę Sroki. Już po pierwszych 5 minutach wszyscy byli przekonani, że będzie to bardzo wyrównany mecz, a żadna ze stron nie ma zamiaru odpuszczać. Na całe szczęście dla gospodarzy to Jaworowi udało się strzelić pierwszą bramkę co poniekąd ustawiło już mecz do ostatniego gwizdka sędziego. W 12 minucie w fantastyczny drybling z trójką obrońców wtarł się Kasperek, który wyszedł z niego zwycięsko po czym zagrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Króla. Nasz napastnik nie mógł się w tej sytuacji pomylić i pewnie posłał piłkę obok bramkarza dając Jaworowi prowadzenie. Popularnemu "Królikowi" zdobyta bramka jednak nie zaspokoiła apetytu i już chwilę później bo w 15 minucie po dośrodkowaniu Polewki bramkarz gości musiał drugi raz wyciągać piłkę z bramki. Zielonka jednak ciągle próbowała walczyć i znajdowała się raz po raz w dogodnej sytuacji, jednak celowniki przyjezdnych był dzisiaj dalekie od ideału. Nieskuteczności gości jeszcze w pierwszej połowie skarcił Kasperek po asyście Święcha.

Druga połowa również nie mogła zanudzić kibiców przybyłych na trybuny. Wprowadzony na drugie 45 minut Wojtyczka już na samym początku mógł wpisać się po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców, piłka jednak wylądowała na poprzeczce i wróciła na pole gry. Co się nie udało naszemu skrzydłowemu, udało się Paryle, który po podaniu Ożóga wykorzystał swoją dogodną sytuację i podwyższył wynik spotkania na 4:0. W 71 minucie nasz środkowy "Ozi" do asysty sprzed kilku minut dorzucił również trafienie. Pewnie wykonał przyznany Jaworowi rzut karny po faulu na Wojtyczce, strzelając w lewy dolny róg bramki. W kolejnych minutach czerwoną kartką został ukarany zawodnik Zielonki wskutek zaostrzonych dyskusji z arbitrem spotkania. Utrata jednego piłkarza jednak wcale nie ułatwiła Jaworowi gry a wręcz przeciwnie nas trochę rozkojarzyła. Niepotrzebny faul we własnym polu karnym i tracimy bramkę z jedenastki. Goście mieli jeszcze dogodną sytuację w postaci rzutu wolnego pośredniego w polu karnym jednach postawiony przez gospodarzy autobus na linii bramkowej był nie do przebicia. W końcówce meczu bramkę udało się jeszcze zdobyć Polewce, który wykorzystał swoją prędkość i zostawiając obronę Zielonki w tyle, samotnym rajdem ustalił wynik spotkania na 6:1.

Cieszy udany rewanż wzięty za ostatnią porażkę. Kolejne trzy punkty dopisane do tabeli. Jawor aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co prowadzący Topór Tenczyn. W następnej kolejce czeka nas ciężki wyjazd i spotkanie z Wróblowianką Kraków, która depcze nam po piętach w ligowej tabeli i traci do nas zaledwie jedno oczko.

12' 1:0 Król   15' 2:0 Król   32' 3:0 Kasperek   62' 4:0 Paryła   71' 5:0 Ozóg   75' 5:1   86' 6:1 Polewka

Skład: Sroka - Cieśla, P.Tylek, Święch, Bułat (46' Wojtyczka) - Ożóg, Paryła, Hołuj, Polewka - Król, Kasperek

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Karpaty II SieprawJawor Jawornik
Karpaty II Siepraw 2:1 Jawor Jawornik
2017-08-20, 17:00:00
LKS Karpaty (Siepraw 1075)