Juniorzy w formie!

• autor: lapa_marek, 2015-04-13 14:40

Juniorzy Jawora wygrali z Wróblowianką Kraków 2:1. Bramki dla biało - zielonych: D.Węgrzyn, Kasperek. Zapraszamy do lektury relacji.

12.04.2015, Jawornik, 15.00

III liga juniorów (Myślenice) - Jawor Jawornik– Wróblowianka Kraków 2:1 (1:1)

Jawor: Piwowarski – Burda, M.Łapa, P.Węgrzyn, Dzieża– Batko (65’ Pitala), Ożóg, Żernowski (46’ P.Łapa), Góralik –Kiebzak, D.Węgrzyn (46’ Kasperek)

Bramki:

1:1 30’ D.Węgrzyn
2:1 75’ Kasperek

Pierwsza połowa zapadnie w pamięć głównie za sprawą pierwszej bramki. Młodzi biało – zieloni stracili bramkę w rekordowo szybkim czasie. Wystarczyło zaledwie 15 sekund aby wykorzystać rozkojarzenie defensywy i zmusić Piwowarskiego do wyciągnięcia piłki z siatki. Tak fatalny początek nie zraził Jaworowców, którzy nawiązali równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem. Świetnym podaniem do D.Węgrzyna popisał się Ożóg. Popularny „Dono” wyczekał bramkarza, uderzając tuż obok goalkeepera przyjezdnych. Większość kibiców zapewne chciała by szybko zapomnieć o pierwszej połowie – nie obfitowała ona w zbyt wiele ciekawych zagrań z obu stron.

Znacznie więcej można było obejrzeć w drugiej połowie, głównie za sprawą drużyny gospodarzy, która kilkoma ciekawymi akcjami ożywiła przybyłych kibiców. Po faulu na Kasperku, do 11-stki podszedł P.Łapa, jednak lepszy okazał się bramkarz Wróblowianki. Nie zrażeni takim obrotem spraw, gospodarze konsekwentnie atakowali, czego wynikiem była świetna akcja Kasperka, po której ustalił wynik na 2:1.

Gra w 1 połowie mogła przysporzyć ból głowy nie jednemu obserwatorowi tych zawodów, jednak druga połowa powinna w pełni zrekompensować brak emocji w pierwszych trzech kwadransach. Trzy punkty cieszą, jednak styl oraz jakość gry pozostawiają wiele do życzenia. Oby kolejne mecze udowodniły iż 12.04 był to tylko słabszy dzień młodych Jaworowców.

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary Dukla Bysina
Wicher Stróża Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?