Festiwal niewykorzystanych okazji

• autor: lapa_marek, 2014-10-14 20:40

Juniorzy Jawora wygrali na własnym boisku z Zielonką Wrząszowice 2:1. Bramki dla gospodarzy: Ożóg, Kraus. Relacja w rozwinięciu newsa.

12.10.2014

Jawor Jawornik – Zielonka Wrząsowice  2:1 (1:0)

Jawor: Piwowarski (c) – Góralik, P.Węgrzyn, Burda, M.Łapa(46’ Kraus) – Batko (60’ D.Węgrzyn), Święch (46’ Żernowski), Kiebzak, Ożóg – P.Łapa, Kasperek

Bramki: Ożóg, Kraus

Spoglądając na statystyki przedmeczowe, można było odnieść wrażenie, iż to gospodarze są faworytem. Seria 5 porażek z rzędu w wykonaniu Zielonki na pewno przysparzała ból głowy trenerowi przyjezdnych.  Jawor remisując w Tenczynie podtrzymał serię bez wygranej – to już trzy mecze w których biało – zielonym nie udało się zdobyć kompletu punktów. Zarówno Jaworowi, jak i przyjezdnym ogromnie zależało na przełamaniu złych serii. Komu się to udało?

Cała pierwsza połowa to jeden wielki festiwal niewykorzystanych sytuacji w wykonaniu gospodarzy. O ile Piwowarski mógł spać spokojnie na swoim posterunku, to jego vis a vis wyczyniał rzeczy niewiarygodne. Tylko zawodnicy pudłujący wiedzą, ile w interwencjach bramkarza Zielonki było szczęścia, a ile ich braku wykończenia i zimnej krwi. Licznik sytuacji sam na sam w pierwszej połowie zatrzymał się na 6 – min. Góralik, Ożóg, Kasperek nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Kapitan gospodarzy miał do wyłapania w całej pierwszej połowie trzy wrzutki oraz dwa strzały. Tragiczną skuteczność poprawił Ożóg, który sprytnym lobem otworzył wynik w końcówce pierwszej połowy. Ostatnie minuty dostarczyły dodatkowych emocji ze względu na czerwoną kartkę. Za brutalny faul na popularnym „Ozilu” wyleciał z boiska stoper przyjezdnych. Mnogość sytuacji, gra w przewadze – czego chcieć więcej przed drugą połową?

Kibicie po rozpoczęciu drugiej połowy zachodzili w głowę czy przypadkiem zawodnicy nie zamienili się w szatni koszulkami i to Jaworowcy grali w niebieskich trykotach. Dlaczego? Po zmianie stron to goście, którzy zaznaczyli swoje istnienie w pierwszej połowie dwoma strzałami na wiwat, zepchnęli Jawor do defensywy, zdobywając bramkę na remis. Kiedy frustracja na ławce gospodarzy sięgała zenitu, a licznik niewykorzystanych sytuacji sam na sam podniósł się o dwa oczka (2x Kraus), Kraus uderzeniem z ostrego kąta dał Jaworowi prowadzenie. Biało – zieloni nie oddali prowadzenia już do końca spotkania.

Fakt przerwania fatalnej serii i wygrania meczu na pewno cieszy. Obraz całego meczu, mimo pozytywnego wyniku pozostanie jednak jeden – katastrofalna skuteczność. Teraz młodych Jaworowców czeka tydzień przerwy, jednak następnym rywalem będzie ktoś z pierwszej półki. Beskid Tokarnia – zespół który w meczach wyjazdowych stracił tylko 5 bramek, zdobywając 20. Jeśli rozluźnienie i skuteczność z meczu z Zielonką powtórzy się, zawodnicy Beskidu mogą być spokojni o wynik. Miejmy nadzieje że to Jawor będzie w dobrych nastrojach kończyć rundę.

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary Dukla Bysina
Wicher Stróża Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?