Jeden punkt na gorącym terenie

• autor: lapa_marek, 2014-10-04 17:25

Juniorzy Jawora zremisowali na wyjeździe z Toporem Tenczyn 3:3. Bramki dla biało - zielonych: P.Łapa, Kasperek. Kiebzak. Zapraszamy do lektury relacji.

III liga juniorów

4.10.2014, Tenczyn, 11.00

Topór Tenczyn – Jawor Jawornik  3:3 (1:3)

Skład: Piwowarski – M.Łapa, Pitala, Góralik – Kiebzak, P.Łapa, Batko – Kasperek

Bramki: P.Łapa, Kasperek, Kiebzak

Przed wyjazdem do rewelacji rozgrywek Jawor borykał się z ogromnymi brakami kadrowymi. Brak Święcha, Ożóga, P.Węgrzyna, D.Węgrzyna, Żarskiego, Żernowskiego, Sułowskiego i Woźniaka. Ogromne osłabienia kadrowe nie zraziły juniorów do podjęcia rękawic z faworyzowanym Toporem.

Już początek spotkania pokazał iż nie taki diabeł straszny. Dzięki agresywnemu odbiorowi  konsekwentnej grze na jeden kontakt w pierwszych minutach goście stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Świetną sytuację zmarnował Batko, oraz P.Łapa, który mógł otworzyć wynik strzałem z dystansu. Szansę na rehabilitacje otrzymał już w 10 minucie, kiedy to podszedł do rzutu karnego po faulu na Kasperku. Zawodnicy Topora dość mocno zaskoczeni takim obrotem spraw, konsekwentnie próbowali zaskoczyć obronę Jawora prostopadłymi piłkami. Po przechwycie jednej z takich piłek świetnie skontrowali przyjezdni. Świetna akcja na jeden kontakt między Kiebzakiem, a Kasperkiem zakończyła się uderzeniem tego drugiego, podwyższając na 2:0. Zgromadzenie kibice przecierali oczy ze zdumienia, kiedy chwilę później dogranie w pole karne wykorzystał Kiebzak, dorzucając 3 bramkę. Gospodarze odpowiedzieli 5 minut przed końcem, zdobywając bramkę kontaktową po błędzie bloku defensywnego.

Druga połowa obfitowała w nie mniejsze emocje. Gospodarze postanowili ostro zabrać się za odrabianie strat, czego wynikiem była druga bramka. Swoje sytuacje miał również Jawor, głównie za sprawą Kasperka, który był najgorszym koszmarem obrońców Topora. W jednej z sytuacji podbramkowych sprytnie zachował się popularny „Kaspa”, wypuszczając sobie piłkę obok wychodzącego bramkarza. Goalkeeper gospodarzy z całym impetem wpadł w napastnika biało – zielonych, za co został ukarany czerwoną kartką. Gra w przewadze znacznie uspokoiła grę przyjezdnych. Starcie Kasperka z bramkarzem rywali okazało się na tyle poważne, iż goście musieli kończyć mecz w 10tkę. Napór gospodarzy, jak i zmęczenie przyjezdnych wzrastało z każdą minutą. Wyrównanie padło na 5 minut przed końcem meczu, co zwiastowało bardzo nerwową końcówkę. Świetnymi interwencjami w doliczonym czasie gry popisał się kapitan gości, który obronił groźny strzał, a następnie dobitkę z najbliższej odległości. Tuż po wykopie Piwowarskiego sędzia zakończył spotkanie.

Po prowadzeniu 0:3, które kończy się remisem 3:3 ciężko nie mieć uczucia niedosytu. W obliczu tragicznej sytuacji kadrowej jednak nie sposób nie uznać wyjazdowego remisu z Toporem jako sukces. Rewelacyjna postawa niektórych zawodników pozwoliła zatrzymać jeden punkt, który w końcowym rozrachunku może okazać się kluczowy. Ogromne wyrazy szacunku dla tych którzy mimo choroby lub niepełnej dyspozycji pojawili się na meczu.

Panowie - chapeau bas.