MŁODZIKI: UKS Topór II Tenczyn vs Jawor Jawornik - III liga, Tenczyn, 16:30

SENIORZY: Jawor Jawornik vs Cisy Harbutowice - B-klasa, Jawornik, 15:30

10-2018

JUNIORZY: Lubomir Wiśniowa vs Jawor Jawornik - II liga, Poznachowice Dolne, 11:00

Punkty stracone w ostatnich sekundach

• autor: lapa_marek, 2014-09-29 20:18

Juniorzy Jawora zremisowali na własnym boisku z Wichrem Stróża 1:1. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Jawor Jawornik – Wicher Stróża 1:1 (1:0)

Jawor: Piwowarski – M.Łapa, Pitala, Góralik (80’Żernowski), P.Węgrzyn (56’ Burda)– Batko (65’Sułkowski), Ożóg, Kiebzak, Jezioro (35’ Kasperek) – P.Łapa (75’ D.Węgrzyn), Kraus (89’ Woźniak)

Po blamażu w Krzczonowie młodzi Jaworowcy za wszelką cenę poprawić swój bilans punktowy. Liczna kadra przed meczem pozwoliła wystawić trenerowi niemal najmocniejszą jedenastkę. W kadrze meczowej zabrakło jedynie Święcha oraz Żarskiego.

Pierwsze minuty pokazały, iż nie będzie to spotkanie łatwe. Zawodnicy Wichra murowali 6 zawodnikami dostęp do bramki, licząc na  daleki wykop i błąd defensywy Jawora. O ile pierwszy kwadrans nie przyniósł znaczącej przewagi żadnego z zespołów, to już pozostała część pierwszej połowy należała do gospodarzy. Dobrze dysponowany środek pola Jaworowców zagraniami z pierwszej piłki starał się przełamać „autobus” rywali. Pierwszej „setki” nie wykorzystał Kraus, który mijając obrońców, uderzył w bramkarza. W jego kolejnej indywidualnej akcji, postanowił podać do P.Łapy, który uderzył obok bezradnego bramkarza otwierając wynik. Z poważą kontuzją musiał zejść Jezioro, który został brutalnie sfaulowany przez defensora przyjezdnych. W jego miejsce pojawił się powracający po kontuzji Kasperek. Katastrofalnie grający w obronie zawodnicy Stróży pozwalali na prawie wszystko Duetowi Kraus – P.Łapa, jednak gołym okiem widoczne było, iż w dzisiejszym dniu brakowało skuteczności. Jedyna groźna akcja przyjezdnych wynikła po indywidualnym błędzie defensora biało – zielonych, który zagrał wprost pod nogi napastnika rywali. W tej sytuacji wykazał się jednak Piwowarski, świetnie wyczuwając intencje strzelającego.

Kolejne 45 minut to świetny przykład dwóch różnych zespołów. Jawora – który wymieniając dużą liczbę podań starał się przedostać pod bramkę rywali oraz Wichra – nie mającego ochoty do gry w piłkę, tworzący w trakcie meczu rywalizację między swoimi zawodnikami o to, który dalej wykopie piłkę. Przez 45 minut drugiej połowy nastawienie Jawora wydawało się bardziej rozsądne. Kraus, w dwóch sytuacjach sam na sam, mógł uderzyć gdzie chciał, jednak wybrał ręce bramkarza. W trzeciej 100% sytuacji uderzał głową, jednak świetnie obronił bramkarz przyjezdnych. Wprowadzony w drugiej połowie Sułowski również mógł podwyższyć prowadzenie, jednak będąc 11 metrów przed bramką, próbował dryblować, tracąc piłkę. Jak już wcześniej wspomniano, nastawienie Jawora było skutecznie w drugiej połowie, jednak w doliczonym czasie gry już nie. Rzut rożny, niegroźny rzut na 7 metr. Błąd bramkarza, rozluźnienie defensywy i piłka wpada do siatki. Najgorszy z możliwych scenariuszy stał się faktem.

Pewne trzy punkty, uciekły w doliczonym czasie gry. Nie sposób odnieść wrażenia, że w kolejnym meczu juniorom Jawora zabrakło koncentracji. Faktem jest, iż stracona bramka w ostatnim rzucie rożnym nie powinna być zbyt istotna, przy tak wielu 100% sytuacjach. Po raz kolejny zawiodła skuteczność. Również gra obrony pozostawia wiele do życzenia. W sobotę doskonała okazja do rehabilitacji. Sobotni rywal – Topór Tenczyn, na pewno postawi poprzeczkę zdecydowanie wyżej.

Jawor Jawornik   Cisy Harbutowice

Statystyki przedmeczowe »

Raba II DobczyceJawor Jawornik
2018-10-14, 15:00:00