Tempo Rzeszotary - Jawor Jawornik - 17:30 - II liga juniorów

Jawor Jawornik - Grodzisko Raciechowice - 10:00 - III liga trampkarzy

Jawor utonął w Stawie

• autor: lapa_marek, 2014-09-28 09:52

Trzecią porażkę z rzędu zaliczyli seniorzy, ulegając na własnym boisku Stawowi 1:2. Zapraszamy do lektury relacji.

28.9.2014, 16.00, Jawornik

Jawor – Staw 1:2 (1:1)

0:1 – 20’ Staw
1:1- 45’+ Zając
1:2 – 75’ Staw

Jawor: Kiełbowicz – Seb.Łapa, Węgrzyn (70’ Cygan), M.Łapa, Siuta (46’ Selecki) – Wiśnicz, S.Łapa (46’ J.Podoba), Hudaszek, Mucha – Zając, Światłoń (65’ Mirek)

Po dwóch porażkach z rzędu koniecznością stało się wygranie derbowego meczu ze Stawem. Kolejny raz poważne osłabienia dotknęły wyjściową 11-stkę. Nieobecność Krausa, Zielińskiego i M.Podoby wyraźnie odbiła się na wyglądzie wyjściowego składu.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod znakiem długiego utrzymywania się przy piłce gospodarzy. Goście nastawienie ultra-defensywnie pozwalali Seb.Łapie na swobodne wojaże na ich połowie. Biało – zieloni chcący za wszelką cenę zdobyć bramkę, nękali obronę rywali rzutami z prawej strony. Piłka wracała jednak na połowę Jawora, jak pod odbiciu od ściany. W pierwszej groźnej sytuacji pokazał się Światłoń, który otrzymał podanie wyrzucające do prawego boku. Ogrywając obrońcę zagrał do niepilnowanego Zająca. Niestety ten z najbliższej odległości uderzył w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli mocnym prawym sierpem. Długa piłka do niekrytego napastnika Stawu, który widząc przed sobą 2 obrońców zdecydował się na lob z 25 metrów. Ku zdziwieniu sympatyków Jawora, na tyle precyzyjnie iż przelobował źle ustawionego Kiełbowicza. Stracona bramka nie zmieniła stylu gry zarówno gości jak i gospodarzy. Przyjezdni ustawieni za podwójną gardą skutecznie rozbijali ataki Jawora, dodatkowo wykorzystując proste błędy w przyjęciu napastników. Konsekwentna gra gości pozwalała na stworzenie dwóch świetnych sytuacji, w których słupek ratował Kiełbowicza. Śmiałe ataki gości w końcówce pierwszej połowy, sprawiły iż prosty błąd w rozegraniu wykorzystał Zając, który dość szczęśliwym lobem dał remis, tuż przed przerwą.

Dwie zmiany przeprowadzone w przerwie znacząco ożywiły grę w środku pola. Mimo to styl gry gospodarzy nie ulegał zmianie. Próby długiego utrzymania się przy piłce kończyły się stratami lub bezproduktywnymi wrzutami.  Goście którzy grali „swoje”, wyszli na prowadzenie po akcji prawą stroną. Napastnik gości ograł M.Łapę i wrzucił z bocznej linii w pole karne. Błąd w kryciu Cygana wykorzystał napastnik gości, który uderzył pod bezradnym bramkarzem Jawora. Stracona bramka widocznie pobudziła zawodników z Polanki, którzy śmiałymi atakami kilkakrotnie zagrozili bramce Jawora. W dwóch sytuacjach sam na sam świetnie pokazał się Kiełbowicz, wyczuwając intencje strzelców. W ostatnich minutach spotkania zaznaczył się Hudaszek, który po indywidualnej akcji uderzył nad bramką.

Kolejna porażka stała się faktem. Trzecia przegrana z rzędu 2:1. Kolejny mecz kończy się podobnym scenariuszem. Katastrofalna gra w ataku, w połączeniu z koszmarnymi błędami w obronie nie może dać dobrego wyniku.  Po tak tragicznej serii czas na drastyczne zmiany, które miejmy nadzieje wprowadzą znaczne ożywienie w poczynaniach biało – zielonych.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Iskra BrzączowiceJawor Jawornik
Iskra Brzączowice 3:1 Jawor Jawornik
2018-04-22, 17:00:00
Iskra Brzączowice (Brzączowice 389)

Jawor JawornikHejnał Krzyszkowice
Jawor Jawornik   Hejnał Krzyszkowice
2018-04-28, 17:00:00

Statystyki przedmeczowe »

Cisy Harbutowice 0:2 Staw Polanka
Tempo II Rzeszotary 0:3 Sokół Borzęta
Wicher Stróża Sęp Droginia
Cyrhla Krzczonów 2:3 Raba II Dobczyce
Dukla Bysina 0:9 Orzeł II Myślenice
Hejnał Krzyszkowice 4:1 Karpaty II Siepraw
Iskra Brzączowice 3:1 Jawor Jawornik
Grodzisko Raciechowice pauza

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?