Siły tylko na 45 minut

• autor: lapa_marek, 2014-09-22 12:33

Jawor przegrał z rezerwami Rudnika 2:1. Mimo prowadzenia do przerwy, po bramce Zająca, kolejny raz w drugiej połowie zobaczyliśmy drugie (gorsze) oblicze Jawora. Zapraszamy do lektury relacji.

20.9.2014, Sułkowice, 16.00

B-klasa (Myślenice) – Rudnik II – Jawor Jawornik 2:1 (0:1)

Jawor: Ocetkiewicz – Seb.Łapa, Węgrzyn, Jezioro (60’ Mir.Podoba), M.Łapa – Hudaszek, J.Podoba, M.Podoba, Wiśnicz – Kraus, Zając

Rezerwa:
P.Światłoń

Bramki:
0:1 – 25’ Zając
1:1 – 60’ Rudnik
2:1 – 70’ Rudnik (k)

Na drugi z rzędu wyjazd Jawor zawitał do rezerw Rudnika. Jest to zespół, z którym od początku występów w B-klasie Jaworowcy  jeszcze nie wygrali. W 4 dotychczasowych meczach ligowych, 3 przegrane i 1 remis to niezbyt imponujący bilans. Kolejny wyjazd i kolejny raz goście zmagają się z problemami kadrowymi. Tym razem z pierwszej 11-stki zabrakło Zielińskiego, S.Łapy, Siuty, Cygana, Seleckiego i Kiełbowicza.

Pierwsza połowa zaznaczyła się minimalną przewagą Jawora. Mimo iż boisko w Sułkowicach nie sprzyjało takiej grze, zawodnicy Jawora starali się wymienić wiele podań na jeden kontakt. Zagrania takie kończyły się raczej mizernym skutkiem. 70% czasu gra utrzymywała się w obrębie środka boiska, gdzie liczne straty pomocników przejmowali obrońcy gości na przemian z gospodarzami. W dwóch sytuacjach dla przyjezdnych zabrakło naprawdę nie wiele. Długie zagrania od Seb.Łapy przyjmował Zając, jednak współpraca z Krausem nie wyglądała najlepiej. W 25’ minucie próbkę swoich umiejętności dał Wiśnicz, który z chirurgiczną precyzją zagrał do  Zająca z prawej strony. Ten dokładając głowę wyprowadził Jawor na prowadzenie. Pierwszą połowę mocnym akcentem zakończył Seb.Łapa, którego potężny strzał z 40 metrów, otarł się o poprzeczkę.

Po przerwie tradycji stało się za dość. W drugich 45 minutach zobaczyliśmy zupełnie inny Jawor. Ze strony przyjezdnych mnożyły się niedokładności, co skutecznie wykorzystywali konsekwentnie grający gospodarze. Zepchnięty do defensywy Jawor utrzymał korzystny wynik przez 15 minut drugiej połowy. Wyrównanie padło po zagraniu z lewej strony, kiedy to pomocnik Rudnika zagrał płasko w pole karne. Niekryty napastnik gospodarzy bez zastanowienia huknął obok bezradnego Ocetkiewicza.  Strata bramki podcięła już i tak połamane skrzydła Jawora, czego efektem był totalny chaos i łatwe straty piłki pod własnym polem karnym. Wybita przez Seb.Łapę piłka wracała z prędkością światła pod pole karne Jawora. W 70’ minucie rzut karny na bramkę zamienił kapitan Rudnika, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Trzeci mecz bez zwycięstwa i zarazem druga porażka z rzędu zepchnęła Jawor na 4 miejsce od końca. W ciągu zaledwie 2 kolejek z drużyny aspirującej do zajęcia wysokiej lokaty, stajemy w obliczu walki o utrzymanie. W trzech kolejnych meczach scenariusz wygląda identycznie:

Po 45’:
Jawor – Iskra 1:0
Grodzisko – Jawor 0:1
Rudnik II – Jawor 0:1

Brak szerokiej kadry nie pozwala na utrzymaniu w miarę równego tempa przez cały mecz, co rywale doskonale wykorzystują. Mimo porażki wszystkim zawodnikom dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w spotkanie, natomiast słowa pożałowania dla wszystkich tych, którym losy drużyny po raz kolejny stały się obojętne.  Oby po sobotnim spotkaniu ze Stawem humory były znacznie lepsze.

Sęp DroginiaJawor Jawornik
Sęp Droginia 4:5 Jawor Jawornik