SENIORZY: Jawor Jawornik vs Cyrhla Krzczonów - B-klasa, Jawornik, 17:00

JUNIORZY: Jawor Jawornik vs Clavia Świątniki Górne - II liga, Jawornik, 17:00

Jawor nie zwalnia Tempa

• autor: lapa_marek, 2014-09-19 11:10

Juniorzy Jawora pokonali po emocjonującym meczu Tempo Rzeszotary 3:2. Relacja w rozwinięciu newsa.

18.9.2014, 17.00

III Liga juniorów

Jawor Jawornik – Tempo Rzeszotary  3:2 (2:2)

Skład: Piwowarski (c) – Burda, M.Łapa, Kiebzak, Góralik (55’ P.Węgrzyn) – P.Łapa, Ożóg, Jezioro (70’ Święch), D.Węgrzyn – Kraus, Kasperek

20’ – 0:1 – Tempo
25’ – 1:1 – Kasperek
35’ – 1:2 – Tempo
45’- 2:2 – Kraus
65’ – 3:2 – Kasperek

Już przed meczem było oczywiste iż spotkanie z Tempem będzie najtrudniejszym jakie dotąd rozgrywali młodzi Jaworowcy. Drużyna z Rzeszotar, zajmowała po 5 kolejkach 2 miejsce, ustępując miejsca tylko Toporowi, z którym przegrała 0:3. Wyjazdowa wygrana nad Wichrem 2:7, czy z Zielonką 1:4, utwierdza w przekonaniu iż Tempo to drużyna dobrze czująca się na wyjazdach. Za biało - zielonymi przemawia atut własnego boiska oraz seria 4 meczów bez porażki. W meczowej 18-stce zabrakło Batko, Pitali oraz Woźniaka.

Już początek meczu pokazał że nie będzie to mecz łatwy. Szczelnie ustawiona obrona gości nie pozwalała na zbyt wiele duetowi Kraus – Kasperek. Działało to jednak również w drugą stronę. Skupienie na obronie sprawiło iż przez pierwsze 20 minut goście praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Piwowarskiego. Pierwszy dał o sobie znać Kraus, który w swoim stylu minął obrońców jak tyczki, zagrywając przed pole karne. Tam odnalazł się Ożóg, jednak uderzył nad bramką. Swoją szanse nie wykorzystał również Kasperek, któremu w sytuacji sam na sam z bramkarzem zabrakło odrobinę szczęścia. Pierwsza bramka dla Tempa to niemal kopia bramki z wyjazdowego spotkania z Lubomirem. Wrzut z prawej strony, totalny „kocioł” w polu karnym. M.Łapa daje się obrócić napastnikowi, który zagrywa na lewo. Któryś z zawodników przyjezdnych dokłada nogę i otwiera wynik spotkania. Na odpowiedź gospodarzy nie czekamy długo – długa piłka na narożnik pola karnego, świetnie przyjmuje Kraus i zagrywa na 5 metr. Z pierwszej piłki uderza Kasperek, dając remis. Pojawia się ogromna nerwowość w obu drużynach, co skutkuje wieloma faulami oraz niedokładnymi podaniami. Kolejny cios wyprowadzają goście z Rzeszotar. Podanie z połowy boiska otrzymuje prawy pomocnik Tempa, zagrywa do niekrytego napastnika. Ten bez żadnego problemu pakuję piłkę do siatki, ponownie wyprowadzając Tempo na prowadzenie. Remis tuż przed samym końcem pierwszej połowy dał Kraus, który przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego poprawił humor swoim kolegom. Tuż przed końcowym gwizdkiem, wyborną wrzutką popisał się Góralik, jednak tym razem Kraus uderzył nad poprzeczką.

W drugiej połowie to Jawor rozdawał karty. Natomiast Tempo karty otrzymywało, a konkretnie to czerwone kartki od sędziego. Świetne podania od P.Łapy oraz Ożóga otrzymywał Kasperek i Kraus, jednak bramkarz przyjezdnych spisywał się znakomicie. Po jednym z takich podań Kiebzak minął wszystkich obrońców Tempa, zagrywając do Kasperka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w sieci. Po straconej bramce frustracja gości sięgnęła zenitu, czego wynikiem była czerwona kartka dla kapitana przyjezdnych. Na kolejne klarowne sytuacje nie musieliśmy czekać zbyt długo. Osłabione brakiem stopera Tempo pozwalało Krausowi na bardzo wiele. Bramkarz przyjezdnych uparł się jednak iż więcej bramek dziś już nie będzie. Trzy sytuacje sam na sam Krausa, w tym jedna z dwoma dobitkami z najbliższej odległości, nie dały podwyższenia. Dały za to kolejną czerwoną kartkę dla przyjezdnych. W końcówce zza 16-tki uderzał Kasperek, a potem Kraus, jednak bramkarz Tempa po raz kolejny popisał się świetnymi interwencjami. W przeciwieństwie do goalkeepera z Rzeszotar, koledzy z pola nie popisali się swoich zachowaniem. Kolejną czerwoną kartkę (trzecią), ujrzał zastępca kapitana, za skandaliczne wulgaryzmy w kierunku arbitra głównego. Mimo tak ogromnego osłabienia, goście z Rzeszotar walczyli do końca, przez co wszyscy zgromadzeni kibice drżeli o korzystny wynik. Ostatnią nadzieją Tempa na remis był rzut wolny w doliczonym czasie gry. Uderzona futbolówka poszybowała wysoko nad bramką, a sędzia zakończył spotkanie.

Wygrana z Tempem pozwoliła juniorom Jawora wskoczyć choć na chwilę na fotel lidera w III lidze. Mecz bardzo ciekawy, za który należy pochwalić głównie pomoc i atak. Świetny mecz P.Łapy, Ożóga i Kiebzak, szczególnie w drugiej połowie. Kolejne dwa trafienia Kasperka, pozwalają mu utrzymać rewelacyjną średnią ~2 bramek na mecz. Już w sobotę kolejna okazja aby potwierdzić swoje umiejętności. Wyjazd do outsidera z Krzczonowa łatwy nie będzie. Drużyna która za wszelką cenę chce przełamać złą passe, może okazać się o wiele trudniejszym przeciwnikiem niż Tempo. Mocno trzymamy kciuki za juniorów i liczymy że taki widok jak poniżej, nie zmieni się po sobotniej kolejce.

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik   Cyrhla Krzczonów