Statystyki drużyny

Aktualności

Zawiodła skuteczność

• autor: lapa_marek, 2014-09-14 13:31

Jawor przegrał na wyjeździe z Grodziskiem 2:1. Jedyną bramkę dla Jawora zdobył Selecki. Zapraszamy do lektury relacji.

13.9.2014, 16.30

Grodzisko Raciechowice – Jawor Jawornik 2:1 (0:1)

Skład: Kiełbowicz – Seb.Łapa, M.Łapa, Jezioro, Selecki – J.Podoba, Wiśnicz(70’ Światłoń), Mirek (60’ Woźniak), Kraus – Zając, Zieliński

Bramki: 30’ Selecki

Mecze z Grodziskiem od zawsze należały do tych w których emocji nie brakowało. Nie inaczej było tym razem. Śmiało można stwierdzić iż skompletowanie przez gości jedenastki to sukces. Plaga kontuzji oraz wymuszone wyjazdy totalnie przemeblowały skład. Nieobecność Węgrzyna, Siuty, S.Łapy, Hudaszka, Cygana, M.Podoby.

Sąsiednie miejsce w tabeli nie miało odzwierciedlenia w poczynaniach boiskowych obu zespołów. Od samego początku to Jawor prowadził grę, długo utrzymując się przy piłce, mądrze rozciągając blok obronny gospodarzy. Grodzisko nastawione na długie podania – „na aferę” swoich szans szukało przy stałych fragmentach gry. Szczególnie należy wyróżnić Krausa, który mógł przyprawić lewego obrońcę Grodziska o zawrót głowy. W jednej z sytuacji świetnie minął trzech zawodników, po czym podał na 16 metr do Wiśnicza, który uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później nastąpiła niemal wierna kopia tej sytuacji, z tym wyjątkiem iż w miejscu Wiśnicza stał Zając. Niestety skutek był taki sam. W kolejnej sytuacji Kraus zdecydował się na indywidualne wykończenie akcji, łamiąc do środka i strzelając lewą nogą. Tym razem popisał się bramkarz z Raciechowic, który sparował strzał na rzut rożny. Blisko szczęścia był również Zieliński, który w sytuacji sam na sam z obrońcą, wyprzedził go jednak uderzył w boczną siatkę. Grodzisko rozdrażnione takim rozwojem sytuacji i wyłącznie statystowaniem w spotkaniu stworzyło bardzo przypadkową aczkolwiek groźną sytuacje. Niegroźna piłka z prawej strony odbiła się rykoszetem od pleców napastnika i już wszyscy widzieli piłkę w siatce, kiedy świetnym refleksem popisał się Kiełbowicz, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.  Chwilę później dał o sobie znać dwumetrowy napastnik gospodarzy, który uderzył główką obok bramki. Decydujący moment w 1 połowie przyszedł 15 minut przed końcem. Prostopadłą piłkę od Zająca otrzymał „Zielu”, który mijając stopera Grodziska, został wycięty równo z murawą. „Sędzia” wskazał wapno i pewnym uderzeniem popisał się Selecki. Gospodarze po wznowieniu rzucili wszystkie działa do ataku, czego wynikiem były wojaże stoperów pod pole karne Jawora. Takie nastawienie zemściło się w doliczonym czasie gry. M.Łapa przejął piłkę od Nawieśniaka i zagrał do Zielińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bezradny bramkarz mógł tylko patrzeć jak lob Zielińskiego mija bramkę i wychodzi za.

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do gospodarzy. Liczne stałe fragmenty na połowie Jawora uprzykrzały skutecznie życie blokowi defensywnemu. Po jednej z takich sytuacji padła bramka wyrównująca dla Grodziska. Mirek wyprowadzając piłkę z własnego pola karnego, wdał się w drybling i stracił ją na korzyć napastnika z Raciechowic – ten zagraniem do środka otworzył drogę pomocnikowi gospodarzy, który uderzył obok Kiełbowicza. Mimo straconej bramki to Jaworowcy stwarzali kolejne groźne sytuacje. Dwa razy w sytuacji sam na sam znalazł się Zając, jednak w pierwszej jego strzał trafił w bramkarza, natomiast w drugiej uderzył zbyt słabo. Swoją kolejną sytuację zmarnował Zieliński, który w niemal kopii sytuacji z pierwszej połowy, zdecydował się na uderzenie po ziemi. Na nasze nieszczęście, prosto w ręce bramkarza. W kolejnej sytuacji. Woźniak, który zmienił na placu boju Mirka, zagrał do Zająca, który ponownie nie trafił. Na kolejną sytuacje Zając nie musiał czekać długo, bo po świetnym strzale Seleckiego, piłka wpadła pod jego nogi i w sytuacji sam na sam, uderzył prosto w bramkarza. Gdy „sędzia” oznajmił iż zostały dwie minuty do końca, spełnił się najgorszy możliwy dla przyjezdnych scenariusz. Sytuacja w środku pola, walka J.Podoby z pomocnikiem gospodarzy. Mimo ewidentnego faulu na pomocniku Jawora, sędzia puszcza grę dalej. Pomocnik Grodziska puszcza wodze fantazji i uderza ze środka boiska. Ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych, lobuje Kiełbowicza, dając zwycięstwo Gospodarzom.

Ogromna przewaga Jawora nie przełożyła się na wynik. Kolejny raz stare piłkarskie porzekadło, o niewykorzystanych sytuacjach znalazło potwierdzenie. W dzisiejszym meczu niepodważalnie zawiodła skuteczność. Przy odrobinie lepszej skuteczności i wykorzystaniu dwóch, trzech 100% sytuacji oszczędzilibyśmy sobie i kibicom nerwów w końcówce meczu. O pomstę do nieba woła poziom sędziowania. Kardynalne błędy sędziego, totalny brak pojęcia o przepisach min: gwizdanie przy wybijaniu „piątek” mogą przyprawić o ból głowy. O poziomie głównego arbitra niech świadczy fakt iż J.Podoba po zobaczeniu 2 żółtych kartek, nie ujrzał czerwonej. Jednak mecz przegraliśmy na własne życzenie, a przy takiej ilości sytuacji sam na sam, zaledwie 1 strzelona bramka i to z karnego to katastrofa. Pozostaje mieć nadzieję iż za tydzień z Rudnkiem celowniki naszych snajperów będą znacznie lepiej ustawione.