Sęp nie taki straszny

• autor: P.Łapa, 2014-09-14 11:54

Juniorzy Jawora wygrali w wyjazdowym spotkaniu z Sępem 2:4. Dwie trafienia zaliczył Kasperek, po jednym Ożóg i P.Łapa. Zapraszamy do lektury relacji.

13.9.2014, 16.30

III Liga juniorów,

Sęp Droginia – Jawor Jawornik 2:4

Skład: Piwowarski – Burda, Pitala, Kiebzak, Góralik – P.Węgrzyn, Ożóg, Batko, D.Węgrzyn – Kasperek, P.Łapa

Rezerwowi: Woźniak, Żernowski

Na mecz z drużyną Sępa Drogini zawodnicy Jawora jechali w dobrych nastrojach po ostatniej wysokiej wygranej. Goście od początku zaczęli ofensywnie i na efekt nie trzeba było długo czekać. Z rzutu rożnego dośrodkował Kasperek, a Ożóg, który był jednym z najniższych zawodników na boisku zdobył piękną bramkę głową. Bramkarz gospodarzy mógł tylko patrzeć jak piłka od słupka wpada do bramki. Później nasz środkowy oddał jeszcze groźny strzał, ale niestety piłka wylądowała na poprzeczce. Przez następne minuty, aż do końca pierwszej połowy nasi zawodnicy mieli większe posiadanie piłki, ale nie przełożyło się to na bramki. Do przerwy 1:0 dla Jawora. Druga połowa przyniosła wiele emocji. Zmiana zawodnika w środku pola u gospodarzy sprawiła, ze radzili sobie nieco lepiej, ale to nasi zawodnicy podwyższyli wynik na 2:0. Po podaniu za "szesnastkę" od P.Łapy niepilnowany Kasperek precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza Drogini.

Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny. Piwowarski wyczuł strzelca, ale niestety piłka obok dłoni naszego bramkarza wpadła do bramki. Gospodarze podbudowani bramką zaczęli grać lepiej i w końcu z wywalczonego rzutu wolnego z odległości około 20 metrów zawodnik Sępa po rykoszecie z ogromnym szczęściem pokonał naszego golkipera. Nasi piłkarze napierali coraz mocniej, ale jak na złość piłka albo lądowała na poprzeczce, albo z trudem bronił ją bramkarz. Parę sytuacji miał Kasperek, ale zabrakło szczęścia, podobnie jak przy rzucie wolnym wykonywanym przez P.Łape. Uderzenie z odległości około 25 metrów na poprzeczkę sparował bramkarz gospodarzy. Sprawiedliwości stało się za dość, kiedy to Ożóg zagrał dobrą prostopadłą piłkę do P.Łapy. Ten uderzył po długim słupku i wynik przechylił się na naszą korzyść. Potem nasi zawodnicy starali się kontrolować przebieg spotkania. Małe roszady w składzie (Żernowski za Batko) i w ustawieniu pozwoliły na to, że pod koniec meczy Jaworowcy ustalili wynik na 4:2. Po prostopadłym podaniu od P.Łapy Kasperek pokazał, że nie przypadkowo na jego koncie znajduje się tyle trafień i pewnie pokonał bramkarza.

Cieszy kolejne zwycięstwo młodych Jaworowców, jednak w czwartek (18.9) czeka ich bardzo trudny sprawdzian. Do Jawornika przyjeżdża Tempo, które zajmuje 2 miejsce w tabeli.

P.Łapa

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice 5:3 Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia 1:3 Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta 0:3 Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka 1:3 Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary 7:2 Dukla Bysina
Wicher Stróża 3:3 Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?