JUNIORZY: Jawor Jawornik vs Clavia Świątniki Górne - II liga, Jawornik, 17:00

SENIORZY: Staw Polanka vs Jawor Jawornik - B-klasa, Polanka, 16:00

Bramkarze w roli głównej

• autor: lapa_marek, 2014-09-06 13:39

Juniorzy Jawora Jawornik zremisowali w wyjazdowym spotkaniu 1:1. W głównej roli wystąpili bramkarze, którzy zaliczyli po jednym obronionym rzucie karnym. Bramkę dla Jaworowców zdobył Patryk Łapa. Zapraszamy do lektury relacji.

6.9.2014

III Liga juniorów

Lubomir Wiśniowa – Jawor Jawornik   1:1 (0:0)

50’ Patryk Łapa

Skład: Piwowarski (c) – P.Węgrzyn, Burda, D.Węgrzyn, Pitala – Kiebzak, Ożóg, Jezioro (70’ Woźniak), Batko (65’ Góralik) – P.Łapa (80’ Żarski), Kasperek

Pierwsze minuty spotkania w Wiśniowej wskazywały na to iż będzie to „mecz walki”. Boisko skutecznie przeszkadzało obu drużynom w konstruowaniu akcji z pierwszej piłki. W głównej mierze korzystne okazje dla gospodarzy wynikały po prostych stratach - przy błędach w przyjęciu lub zbyt słabym podaniu Jaworowców.  Jedna z pierwszych ciekawszych akcji gospodarzy zakończyła się faulem Burdy w polu karnym. Świetną obroną rzutu karnego popisał się Piwowarski, który „wyczuł” strzelającego. Chwilę później świetną sytuację mieli goście. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kasperka, z piłką minął się Pitala, któremu zabrakło kilku centymetrów aby skierować piłkę do bramki. Pierwsza połowa minęła pod znakiem ogromnej liczby niewymuszonych strat i chaosu w środku pola.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Świetnym rajdem popisał się Jezioro, idealnie dośrodkowując do P.Łapy, który na raty pokonał bramkarza gospodarzy.  Stracona bramka widocznie rozdrażniła gospodarzy, którzy zmasowanymi siłami napierali na bramkę Piwowarskiego. W tym fragmencie gry świetnie spisywał się Pitala oraz Burda - skutecznie rozbijali ataki rywali już na 16 metrze. Wyrównanie padło dość nieoczekiwanie. Długi rzut z autu z prawej strony, błąd w kryciu w polu karnym – napastnik gospodarzy pakuje futbolówkę do pustej bramki.  Kolejną dogodną sytuację wykreował samodzielnie Jezioro, który z lewej strony złamał do środka i uderzył z 25 metrów. Potężna bomba wylądowała na poprzeczce – do ponownego prowadzenia zabrakło dwóch, może 3 centymetrów. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały iż mecz zakończy się remisem. W ostatnich minutach dał o sobie znać niewidoczny przez cały mecz Kasperek. Popularny „Kaspa” otrzymał świetne podanie z środka pola, jednak obrońca rywali widząc taki obrót spraw, wyciął naszego najlepszego strzelca równo z trawą – czerwona kartka i rzut karny w ostatnich minutach. Lepszego scenariusza w końcówce przyjezdni nie mogli sobie wyobrazić. Jednak ponownie zabrakło szczęścia. Do jedenastki podszedł Pitala, uderzając wprost w bramkarza. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Jak w piosence Happysad - „A miało być tak pięknie…”. Mimo dość pechowego remisu, nie należy odbierać go niekorzystnie. Drużyna Lubomira postawiła wysoko poprzeczkę, szczególnie w drugiej połowie. Spoglądając na poczynania gospodarzy, możemy być niemal pewni iż jeszcze nie jedna drużyna zgubi punkty na tym boisku. W przyszłą środę kolejna okazja na poprawienie swojego dorobku punktowego – tym razem na swoim boisku.

Staw PolankaJawor Jawornik
Staw Polanka   Jawor Jawornik