Nie dać Iskrze zapłonąć!

• autor: cyginhio, 2014-09-04 17:11

NIE DAĆ ZAPŁONĄĆ ISKRZE
W szlagierze 4 kolejki Myślenickiej B Klasy Jawor Jawornik podejmie na własnym stadionie aktualnego lidera – Iskrę Głogoczów.

Dla spisującego się ponad przedsezonowe oczekiwania Jawora, starcie z aktualnym liderem tabeli jest czymś w rodzaju egzaminu dojrzałości. Iskra może nie gra najlepszej piłki w Podokręgu, ale siłą indywidualności jest konkretnym i skutecznym zespołem w „Serie B”. Głogoczów w trzech ligowych spotkaniach zgarnął komplet punktów pokonując na wyjeździe Górki Myślenice 1:4 oraz na swoim obiekcie rezerwy Rudnika 2:0 i Grodzisko Raciechowice 3:1. Podrażnieni fatalnym poprzednim sezonem goście, jak widać solidnie wzięli się za zdobywanie oczek, by szybko zagościć na A-klasowe zaplecze.

Jawor tymczasem to drużyna zajmująca fotel vicelidera. Trzeba pochylić się nad jego wynikami – w ostatnich dwóch meczach zdobył  6 punktów przy bilansie bramkowym 12:3. Mecze ładne dla oka, obfitujące w okazje i co najważniejsze w bramki. Nie brakuje w nich walki i ducha jedności w drużynie. Jawor to całkiem odmieniona drużyna, która długo utrzymuje się przy piłce i czeka na dogodną okazję. Jest jak jeden organizm, praktycznie bez słabego ogniwa. Miejmy nadzieję, że zawodnicy po raz kolejny potwierdzą to na boisku i „nie dadzą Iskrze zapłonąć”.

W sezonie 2011/2012 Oba zespoły grały razem na szczeblu B-klasowym. W rundzie jesiennej wygrali przyjezdni z Głogoczowa 1:0, by na wiosnę uznać wyższość Jawornika 2:0.

Mecz Jawora i Iskry będzie dość nieoczekiwanie – biorąc pod uwagę przedsezonowe prognozy – pojedynkiem na szczycie Myślenickiej „Serie B”.  Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków na sobotę do Jawornika na spektakl, którego pierwsza odsłona rozpocznie się o 16:00. Miejmy nadzieję, że i tym razem pierwsze skrzypce z pomocą całego zespołu, zagra nasze biało-zielone tenorowe trio.

cyginhio

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary Dukla Bysina
Wicher Stróża Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?