Nie dać Iskrze zapłonąć!

• autor: cyginhio, 2014-09-04 17:11

NIE DAĆ ZAPŁONĄĆ ISKRZE
W szlagierze 4 kolejki Myślenickiej B Klasy Jawor Jawornik podejmie na własnym stadionie aktualnego lidera – Iskrę Głogoczów.

Dla spisującego się ponad przedsezonowe oczekiwania Jawora, starcie z aktualnym liderem tabeli jest czymś w rodzaju egzaminu dojrzałości. Iskra może nie gra najlepszej piłki w Podokręgu, ale siłą indywidualności jest konkretnym i skutecznym zespołem w „Serie B”. Głogoczów w trzech ligowych spotkaniach zgarnął komplet punktów pokonując na wyjeździe Górki Myślenice 1:4 oraz na swoim obiekcie rezerwy Rudnika 2:0 i Grodzisko Raciechowice 3:1. Podrażnieni fatalnym poprzednim sezonem goście, jak widać solidnie wzięli się za zdobywanie oczek, by szybko zagościć na A-klasowe zaplecze.

Jawor tymczasem to drużyna zajmująca fotel vicelidera. Trzeba pochylić się nad jego wynikami – w ostatnich dwóch meczach zdobył  6 punktów przy bilansie bramkowym 12:3. Mecze ładne dla oka, obfitujące w okazje i co najważniejsze w bramki. Nie brakuje w nich walki i ducha jedności w drużynie. Jawor to całkiem odmieniona drużyna, która długo utrzymuje się przy piłce i czeka na dogodną okazję. Jest jak jeden organizm, praktycznie bez słabego ogniwa. Miejmy nadzieję, że zawodnicy po raz kolejny potwierdzą to na boisku i „nie dadzą Iskrze zapłonąć”.

W sezonie 2011/2012 Oba zespoły grały razem na szczeblu B-klasowym. W rundzie jesiennej wygrali przyjezdni z Głogoczowa 1:0, by na wiosnę uznać wyższość Jawornika 2:0.

Mecz Jawora i Iskry będzie dość nieoczekiwanie – biorąc pod uwagę przedsezonowe prognozy – pojedynkiem na szczycie Myślenickiej „Serie B”.  Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków na sobotę do Jawornika na spektakl, którego pierwsza odsłona rozpocznie się o 16:00. Miejmy nadzieję, że i tym razem pierwsze skrzypce z pomocą całego zespołu, zagra nasze biało-zielone tenorowe trio.

cyginhio

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik 4:2 Cyrhla Krzczonów