Emocje do ostatnich minut

• autor: lapa_marek, 2014-09-01 01:02

Juniorzy Jawora zremisowali na własnym boisku z Cisami Harbutowice 3:3. Bramki dla gospodarzy: Kasperek x2, Pitala. Przy wyniku 0:3 już mało kto wierzył w korzystne rozstrzygnięcie. Głównie za sprawą świetnej skuteczności Kasperka i bezbłędnej gry Burdy Jawor podniósł się z kolan i doprowadził do remisu. Zapraszamy do lektury relacji.

III liga juniorów, Jawornik, 31.8.2014 – 15.00

Jawor Jawornik – Cisy Harbutowice   3:3  (0:2)

Skład: Piwowarski – Burda, P.Węgrzyn, Kiebzak, Pitala – Święch (70 Woźniak), Ożóg (80’ Żarski), Żernowski (46’ Góralik), Batko (60’ D.Węgrzyn) – Kasperek, P.Łapa

Po kiepskim spotkaniu w Ochojnie, młodzi zawodnicy z Jawornika, za wszelką cenę starali się zapomnieć o czwartkowym upokorzeniu. Najlepszym sposobem mogła być wysoka wygrana z Cisami na własnym boisku. Obie drużyny spotkały się w przedsezonowych przygotowaniach – wtedy górą były Cisy, pokonując na naszym boisku Jawor aż 7:5.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga fizyczna przyjezdnych, którzy mimo oparcia swojej gry na dość prostych rozwiązaniach, skutecznie rozbijali ataki Jaworowców i stwarzali sporadycznie zagrożenie pod bramką Piwowarskiego. Pierwszy cios nadszedł bardzo niespodziewanie – krótko rozegrany rzut rożny przez Cisy, „wrzutko-strzał” obrońcy gości i… piłka ląduje tuż pod samą poprzeczką. Gospodarze nie zrażeni takim obrotem spraw, stworzyli ciekawą akcje. Duet Łapa – Kasperek wymienił szybko piłkę, mijając stopera przyjezdnych, jednak Kasperek huknął prosto w bramkarza. Przez większość czasu po straceniu bramki spotkanie wyglądało fatalnie – zarówno gospodarze jak i goście starali się długimi wykopami stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Rozwiązania takie nie przynosiły rezultatów, aż do 35 minuty kiedy błąd w środku pola wykorzystali przyjezdni. Prosta piłka powędrowała do napastnika gości który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Gospodarze schodzili na przerwę w dość ponurych humorach – 0:2.

Agresywnie i ofensywnie usposobienie gospodarze starali się od pierwszych minut drugiej połowy trafić bramkę kontaktową. Jak okazało się 10 minut później, przyniosło to odwrotny efekt. Niegroźna sytuacja prawą stroną, strzał z 16 metrów, tuż przy słupku na którym stał Piwowarski. Na nasze nieszczęście piłka wpada po rękawicach, między jego nogami. 0:3 i powoli można zapomnieć o jakimkolwiek pozytywnym rozstrzygnięciu. Nic bardziej mylnego! Nadzieje 10 minut później dał Kasperek, który wykorzystał długie podanie z środka pola. 6 minut przed końcem, indywidualną akcję popisał się Piotr Węgrzyn. Z łatwością ograł obrońcę Cisów, który rozpaczliwie ratując sytuację, fauluje w polu karnym. 11stkę pewnie wykorzystuje Pitala.  W doliczonym czasie gry, obrońca przyjezdnych zagrywa do bramkarza, który w stykowej sytuacji z Kasperkiem traci piłkę. Do pustej bramki trafia nasz napastnik i niemożliwe stało się możliwe. Remis stał się faktem i jeden punkt zostaje w Jaworniku.

Podsumowując – mimo iż jeden punkt w takich okolicznościach może cieszyć, na pewno zmartwieniem może być liczba traconych bramek. Dodatkowo kolejny raz pojawia się syndrom jednej połowy – podobnie jak w Ochojnie, tak i dziś - jedna połowa w wykonaniu Jawora była świetna, natomiast o drugiej należy jak najszybciej zapomnieć.  Personalnie należy wyróżnić zdecydowanie Mateusza Burdę. Mimo iż Mariusz Kasperek zdobył dwie bramki, dając swojej drużynie remis, to Burda swoją grą obronną pokazał ogromną klasę. W dzisiejszym spotkaniu był praktycznie bezbłędny, ogrywając z łatwością dużo bardziej doświadczonych rywali.

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary Dukla Bysina
Wicher Stróża Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?