Emocje do ostatnich minut

• autor: lapa_marek, 2014-09-01 01:02

Juniorzy Jawora zremisowali na własnym boisku z Cisami Harbutowice 3:3. Bramki dla gospodarzy: Kasperek x2, Pitala. Przy wyniku 0:3 już mało kto wierzył w korzystne rozstrzygnięcie. Głównie za sprawą świetnej skuteczności Kasperka i bezbłędnej gry Burdy Jawor podniósł się z kolan i doprowadził do remisu. Zapraszamy do lektury relacji.

III liga juniorów, Jawornik, 31.8.2014 – 15.00

Jawor Jawornik – Cisy Harbutowice   3:3  (0:2)

Skład: Piwowarski – Burda, P.Węgrzyn, Kiebzak, Pitala – Święch (70 Woźniak), Ożóg (80’ Żarski), Żernowski (46’ Góralik), Batko (60’ D.Węgrzyn) – Kasperek, P.Łapa

Po kiepskim spotkaniu w Ochojnie, młodzi zawodnicy z Jawornika, za wszelką cenę starali się zapomnieć o czwartkowym upokorzeniu. Najlepszym sposobem mogła być wysoka wygrana z Cisami na własnym boisku. Obie drużyny spotkały się w przedsezonowych przygotowaniach – wtedy górą były Cisy, pokonując na naszym boisku Jawor aż 7:5.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga fizyczna przyjezdnych, którzy mimo oparcia swojej gry na dość prostych rozwiązaniach, skutecznie rozbijali ataki Jaworowców i stwarzali sporadycznie zagrożenie pod bramką Piwowarskiego. Pierwszy cios nadszedł bardzo niespodziewanie – krótko rozegrany rzut rożny przez Cisy, „wrzutko-strzał” obrońcy gości i… piłka ląduje tuż pod samą poprzeczką. Gospodarze nie zrażeni takim obrotem spraw, stworzyli ciekawą akcje. Duet Łapa – Kasperek wymienił szybko piłkę, mijając stopera przyjezdnych, jednak Kasperek huknął prosto w bramkarza. Przez większość czasu po straceniu bramki spotkanie wyglądało fatalnie – zarówno gospodarze jak i goście starali się długimi wykopami stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Rozwiązania takie nie przynosiły rezultatów, aż do 35 minuty kiedy błąd w środku pola wykorzystali przyjezdni. Prosta piłka powędrowała do napastnika gości który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Gospodarze schodzili na przerwę w dość ponurych humorach – 0:2.

Agresywnie i ofensywnie usposobienie gospodarze starali się od pierwszych minut drugiej połowy trafić bramkę kontaktową. Jak okazało się 10 minut później, przyniosło to odwrotny efekt. Niegroźna sytuacja prawą stroną, strzał z 16 metrów, tuż przy słupku na którym stał Piwowarski. Na nasze nieszczęście piłka wpada po rękawicach, między jego nogami. 0:3 i powoli można zapomnieć o jakimkolwiek pozytywnym rozstrzygnięciu. Nic bardziej mylnego! Nadzieje 10 minut później dał Kasperek, który wykorzystał długie podanie z środka pola. 6 minut przed końcem, indywidualną akcję popisał się Piotr Węgrzyn. Z łatwością ograł obrońcę Cisów, który rozpaczliwie ratując sytuację, fauluje w polu karnym. 11stkę pewnie wykorzystuje Pitala.  W doliczonym czasie gry, obrońca przyjezdnych zagrywa do bramkarza, który w stykowej sytuacji z Kasperkiem traci piłkę. Do pustej bramki trafia nasz napastnik i niemożliwe stało się możliwe. Remis stał się faktem i jeden punkt zostaje w Jaworniku.

Podsumowując – mimo iż jeden punkt w takich okolicznościach może cieszyć, na pewno zmartwieniem może być liczba traconych bramek. Dodatkowo kolejny raz pojawia się syndrom jednej połowy – podobnie jak w Ochojnie, tak i dziś - jedna połowa w wykonaniu Jawora była świetna, natomiast o drugiej należy jak najszybciej zapomnieć.  Personalnie należy wyróżnić zdecydowanie Mateusza Burdę. Mimo iż Mariusz Kasperek zdobył dwie bramki, dając swojej drużynie remis, to Burda swoją grą obronną pokazał ogromną klasę. W dzisiejszym spotkaniu był praktycznie bezbłędny, ogrywając z łatwością dużo bardziej doświadczonych rywali.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik 4:2 Cyrhla Krzczonów