MŁODZIKI: UKS Topór II Tenczyn vs Jawor Jawornik - III liga, Tenczyn, 16:30

SENIORZY: Jawor Jawornik vs Cisy Harbutowice - B-klasa, Jawornik, 15:30

10-2018

JUNIORZY: Lubomir Wiśniowa vs Jawor Jawornik - II liga, Poznachowice Dolne, 11:00

Festiwal strzelecki juniorów

• autor: lapa_marek, 2014-08-23 13:06

Juniorzy starsi pokonali po świetnym meczu Wróblowiankę 6:2 (1:0). 5 bramek zdobył Mariusz Kasperek. Jedną bramkę dołożył Dominik Węgrzyn. Zapraszamy do lektury relacji.

23.8.2014, 11.00

III Liga juniorów starszych

Jawor Jawornik – Wróblowianka Kraków   6:2  (1:0)

5x Kasperek, 1x D.Węgrzyn

Skład: Batko – Żarski(46’ P.Węgrzyn), Burda, Góralik, Pitala – Święch, Kiebzak, Ożóg, Jezioro (46’ D.Węgrzyn), P.Łapa – Kasperek (76’ Cudak)

Pierwszy mecz sezonu nigdy nie należy do łatwych. Jeśli weźmiemy pod uwagę iż jest to start w nowej lidze, przeciwko znacznie bardziej ogranym i „wyrośniętym” zespołom to stopień trudności znacznie wzrasta. Dołóżmy do tego brak bramkarza i praktycznie „gołą” jedenastkę przed pierwszym gwizdkiem – scenariusz na nowe „Mission Impossible” gotowy.

Z takimi trudnościami przed meczem musieli się borykać zawodnicy starych juniorów młodszych, a nowych juniorów starszych. Kontuzja etatowego bramkarza – Piwowarskiego, wyjazdy wakacyjne niektórych zawodników oraz dość uboga ławka rezerwowych stawiała gospodarzy w dość niekorzystnej sytuacji.

Od samego początku meczu to „Jaworowcy” kontrolowali przebieg gry, rozbijając już na połowie przeciwnika ataki przyjezdnych. Świetnie tego dnia dysponowany cały blok obronny nie pozwalał na wiele gościom z Krakowa. Na szczególną pochwałę zasłużył Pitala, który mógł doprowadzić do płaczu zawodników Wróblowianki swoją walecznością i skutecznością w defensywie. Świetne sytuacje na otwarcie wyniku zmarnował Ożóg, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam minimalnie pudłował. Dogodne sytuacje stwarzał Jezioro, który dograniami z prawej strony otwierał drogę do pustej bramki. Wróblowianka bardzo zaskoczona takim obrotem spraw stworzyła dwie groźne sytuacje, po stałych fragmentach gry, jednak zastępujący Piwowarskiego Batko, świetnie wywiązywał się ze swoich bramkarskich obowiązków. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Kasperek, który rozpoczął solowy rajd ze swojej połowy, mijając obrońców jak płotki. Uderzeniem obok bramkarza otworzył wynik.

W drugiej połowie gospodarze postanowili zacząć z wysokiego „C”- po świetnych zagraniach od P.Łapy oraz Ożóga, Kasperek kolejny raz wpisał się na listę strzelców, kompletując hat-tricka. Zszokowani takim obrotem spraw przyjezdni, rzucili się do zmasowanego ataku. Po błędzie bocznego obrońcy zawodnicy Wróblowianki zdobyli bramkę kontaktową. Stracona bramka podrażniła gospodarzy, w szczególności Kasperka, który dołożył kolejne dwa trafienia, z czego jedno szczególnej urody - silnym uderzeniem z 16 metrów, obok lewego słupka. Popis swoich umiejętności sprinterskich dał również D.Węgrzyn, który wyprzedzając wszystkich zawodników rywali uderzył obok bramkarza na 6:1. Wynik ustalił pomocnik przyjezdnych, który uderzył zza pola karnego obok bezradnego goalkeepera gospodarzy.

Cały zespół zasługuje na ogromne słowa uznania. Mimo sporych osłabień i „krótkiej” ławki rezerwowych zagrali koncertowo, zarówno w obronie i ataku. Miejmy nadzieje że tak dobre otwarcie sezonu pobudzi wyobraźnie i zachęci tych młodych chłopaków do tego, aby walczyć o najwyższe cele.

Jawor Jawornik   Cisy Harbutowice

Statystyki przedmeczowe »

Raba II DobczyceJawor Jawornik
2018-10-14, 15:00:00