Jawor Jawornik - Orzeł II Myślenice - 11:00 - B-klasa

Jawor Jawornik - Grodzisko Raciechowice - 10:00 - III liga trampkarzy

3 kolejka: Jawor Jawornik - Wicher Stróża
Ładowanie...

Aktualności

Złe dobrego początki

• autor: lapa_marek, 2014-08-18 12:24

Po bardzo ciekawym spotkaniu Jawor przegrał z Rabą II Dobczyce 5:4. Zapraszamy do lektury relacji w rozwinięciu news'a.

Raba II Dobczyce – Jawor Jawornik   5:4  (3:0)

Bramki: Zieliński x2, Seb.Łapa, Zając
Żółte Kartki: Węgrzyn, Hudaszek

Skład: Kiełbowicz – Cygan, M.Łapa, Selecki (65 St.Łapa), Węgrzyn (75’ Jezioro) – M.Podoba, Hudaszek (80’ Mirek), Seb.Łapa, Kraus – Woźniak (46’ Zając), Zieliński

Po wzlotach i upadkach w okresie przygotowawczym, biało-zieloni przystąpili do spotkania z Rabą w odmienionym składzie. W porównaniu z poprzednim sezonem, podstawowa „jedenastka” uległa gruntownej przebudowie. Dodatkowo cieszy fakt iż nowo przybyli zawodnicy, znacząco odmłodzili skład – średnia wieku wyjściowej jedenastki na mecz z Rabą nie przekroczyła 24 lat.

Spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco dla przyjezdnych. Świetne okazje do otwarcia wyniku miał Zieliński, jednak w dwóch sytuacjach sam na sam zabrakło szczęścia. W kolejnych dwóch dogodnych sytuacjach dla gości, świetnie zaprezentował się bramkarz Raby II, który dwoił się i troił na linii bramkowej. Nieskuteczność przyjezdnych została dość szybko skarcona, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym przez Seleckiego, karnego na bramkę zamienił pomocnik gospodarzy. Warto nadmienić iż strzelającego świetnie wyczuł debiutujący Kiełbowicz, jednak przy dobitce nie miał najmniejszych szans. Drugi cios na Jaworowców  padł kilka minut później, kiedy po rykoszecie piłka wpadła tuż obok goalkeepera przyjezdnych. Tuż przed przerwą ponownie podwyższyli gospodarze – dość słaby strzał z dystansu zaskoczył kiepsko ustawionego Kiełbowicza, który mimo rozpaczliwej interwencji nie zdołał uchronić przed utratą kolejnej bramki. Mogło by się wydawać że 3:0 i po zawodach…

Mimo kiepskiego wyniku, pozytywnie naładowani goście postanowili rzucić się do ataku od pierwszych minut. Efektem tego była szybko zdobyta bramka, która dawała przyjezdnym nadzieje na korzystny wynik. Podrażnieni gospodarze szybko „odgryźli się” konstruując ciekawą akcje lewą flanką, zagrywając prostopadłą piłkę do napastnika. Interweniujący Węgrzyn zahaczył zawodnika gospodarzy prokurując rzut karny, który tym razem pewnie wykonał kapitan gospodarzy. Przyjezdni nie zrażeni takim obrotem spraw rzucili wszystkie „armaty” do ataku, wycofując jednego obrońcę kosztem ofensywy.  Seb.Łapa lobując bramkarza podwyższył na 4:2. Zieliński w sytuacji sam na sam strzelił na 4:3. Nerwowość w poczynaniach gospodarzy było widać gołym okiem, a bramka na remis wisiała w powietrzu. 10 minut przed końcem z pięknego snu wyrwał gości kapitan gospodarzy, który wykorzystał niezdecydowanie pomocników i uderzył „po krótkim”. Dwie minuty przed końcem na 5:4 podwyższył Zając, jednak na remis zabrakło już czasu.

Przy lepiej nastawionych celownikach naszych napastników, szczególnie w pierwszej połowie, wynik byłby całkowicie inny, z korzyścią dla Jawora. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Doskonale tego doświadczyliśmy w tym spotkaniu. Miejmy nadzieje że w kolejnym meczu skuteczność będzie o wiele lepsza, a limit straconych „fartownie” bramek został już wyczerpany.