Tempo II Rzeszotary - Jawor Jawornik - 16:00 - B-klasa

Szczęśliwy remis z Gościbią

• autor: lapa_marek, 2014-06-15 20:09

Jawor zremisował z Gościbią na własnym boisku 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Wiśnicz. Relacja w rozwinięciu newsa.

Jawor Jawornik - Gościbia II Sułkowice 1:1 (1:1)

W dzisiejszym meczu aura  była znacznie bardziej sprzyjająca niż tydzień temu, dlatego też kibice którzy dość licznie przybyli na to spotkanie, na pewno nie żałowali. Mecz był ciekawy, obfitujący w wiele sytuacji bramkowych.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy często wykorzystywali świetnie dysponowanego Wiśnicza oraz Hudaszka. Liczne wrzutki z prawej strony, sprawiały wiele kłopotu przyjezdnym. Jednak to zawodnicy Gościbi zdobyli pierwsi bramkę. Po rzucie rożnym napastnik gości uderzył mocno głową, wprost w ustawionego na słupku Twardosza, który wybił piłkę wprost przed siebie. M.Łapa nie zdołał wybić futbolówki spod nóg rywala który uderzył obok Ocetkiewicza. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie, po świetnej indywidualnej akcji popularny "Wiśnia" uderzył z lewej nogi w długi róg, nie dając szans bramkarzowi. Świetną sytuacje na podwyższenie wyniku miał S.Łapa oraz po raz kolejny Wiśnicz, jednak tym razem minimalnie spudłował. Przyjezdni mogli objąć prowadzenie tuż przed końcowym gwizdkiem, kiedy nieporozumienie Siuty i M.Łapy wykorzystał napastnik gości, stając sam na sam z "Octem", jednak minimalnie chybił.

Kibice którzy zostali na drugą połowę, na pewno nie żałowali - emocji nie brakowało. W początkowej fazie to Jawor stwarzał klarowne sytuacje. Ponownie na pierwszym planie pokazał się Hudaszek, który świetnie opanował środek pola, oraz Wiśnicz, który do spółki z "Biołym" decydowali o potencjale ofensywnym. Przyjezdni zepchnięci do obrony, opierali swoje ataki o rajdy bocznych pomocników, którzy zwykle kończyli akcje wrzutkami, w których brakowało dokładności. Ostatnim mocnym akcentem Jaworu w 2 połowie było uderzenie z rzutu wolnego w poprzeczkę przez Hudaszka. Po zejściu min. Hudaszka i Światłonia to przyjezdni zdecydowanie doszli do głosu, osiągając sporą przewagę w środku pola. Zepchnięci do rozpaczliwej defensywy Jaworowcy resztką sił przerywali ataki przyjezdnych. Cofnięty do defensywy Siuta, pokazał się z dobrej strony, przerywając bardzo wiele ataków gości. Faktem jest iż przyjezdni w ostatnich minutach mogli pokusić się o zdobycie co najmniej 2 bramek, jednak dziś szczęście dopisywało biało - zielonym.

Jedne punkt zdobyty w takich okolicznościach na pewno cieszy, jednak spoglądając w tabele i wyniki pozostałych rywali nie trudno wyciągnąć wniosek iż najtrudniejsze dopiero przed nami. Znając historie dotyczące zmiany w trakcie sezonu lub po rozgrywkach ilości drużyn spadających mecze z Górkami i Cyrhlą będą tymi z kategorii "o życie".

Jawor JawornikWicher Stróża
Jawor Jawornik 2:2 Wicher Stróża
2018-05-19, 17:00:00

Tempo II RzeszotaryJawor Jawornik
Tempo II Rzeszotary   Jawor Jawornik
2018-05-27, 16:00:00

Rzeszotary -

Statystyki przedmeczowe »

Grodzisko Raciechowice 0:2 Cisy Harbutowice
Hejnał Krzyszkowice 6:1 Dukla Bysina
Iskra Brzączowice 4:2 Cyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik 2:2 Wicher Stróża
Karpaty II Siepraw 3:1 Tempo II Rzeszotary
Staw Polanka pauza
Orzeł II Myślenice 5:1 Sokół Borzęta
Raba II Dobczyce 0:2 Sęp Droginia

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?