Wygrana z Beskidem.

• autor: lapa_marek, 2014-05-31 13:47

Juniorzy młodsi Jawora wygrali wyjazdowe spotkanie z Beskidem 2:4. Bramki dla przyjezdnych: Olszewski x2, Kasperek, Piwowarski.
Relacja w rozwinięciu newsa.

I Liga juniorów młodszych, 30.5.2015, 17.30

Beskid Tokarnia – Jawor Jawornik           2:4 (2:2)

0:1 - 20’ Piwowarski
2:2 - 30’ Olszewski
2:3 –75’ Kasperek
2:4 - 80’+ Olszewski

Skład: Piotr Braś – Paweł Braś (27’ Sołtys), Burda, Łapa (65’ P.Węgrzyn)– Olszewski, Batko (55’ Żernowski), Święch (41’ D.Węgrzyn), Kiebzak, Ożóg – Kasperek, Piwowarski

Potyczki z Tokarnią nigdy nie należały do łatwych. Czy w piłce seniorskiej, czy obecnie w rozgrywkach juniorów,  to Beskid był górą. W dwóch poprzednich spotkaniach młodzi Jaworowcy stracili aż 10 bramek, strzelając zaledwie dwie. Zawodnicy z Jawornika mieli ogromną szansę na rehabilitację, ponieważ Beskidowi udało się zebrać zaledwie 9 zawodników. Jednak przebieg meczu pokazał iż nawet w 9 Beskid potrafił walczyć o zwycięstwo.

Ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych to właśnie gospodarze stworzyli pierwsze dwie groźne sytuacje. Jeden z pomocników Beskidu wchodził jak „w masło”, ogrywając z dziecinną łatwością obrońców przyjezdnych. W pierwszej sytuacji rozpaczliwym wślizgiem uratował Burda, w drugiej Piotr Braś stanął na wysokości zadania, wybijając groźny strzał. Przyjezdni bardzo szybko pozbywali się piłki, starając się w jak najprostszy sposób przesunąć ciężar gry gdzieś w pobliże bramki gospodarzy. Beskidowi odpowiadała taka gra – wszystkie górne piłki wracały do graczy Beskidu.  Pierwszą setkę dla przyjezdnych zmarnował Kasperek, który dostał świetne podanie od Batko, jednak uderzył wprost w bramkarza. Mimo prowadzenia zawodnicy z Jawornika sprawiali wrażenie totalnie zagubionych – brak komunikacji , krycia i totalny chaos w rozegraniu. Sytuacje zmieniła trochę bramka kapitana. Kolejną bramkę na swoją konto zapisał Marek Piwowarski. Po utracie bramki gospodarze ruszyli do ataku, czego efektem była bramka wyrównująca. Chwile później było już 2:1, po solowej akcji pomocnik gospodarzy mocno uderzył  obok goalkeepera przyjezdnych. Zanosiło się na totalny blamaż przyjezdnych, którzy z przewagą dwóch zawodników nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. Nadzieję na pozytywny wynik dał Olszewski który uderzył obok bramkarza, zamykając akcję z lewej strony. W  przerwie w „żołnierskich” słowach trener gości podsumował pierwszą połowę w wykonaniu Jawora.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy wykorzystywali kumulacje błędów w obronie i pomocy.  Z ogromną łatwością pomocnicy gospodarzy ogrywali obrońców z Jawornika, puszczając wodze fantazji, zakładając „siatki” i popisując się efektownymi zwodami. W ostatnich 15 minutach uwidocznił się upływ sił z zawodników Beskidu, którzy w 9 stawiali opór 11 z Jawornika. Mimo przebywania w większości na połowie gospodarzy, goście nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji. Gdy już wszystko wskazywało iż mecz zakończy się remisem, próbkę swoich umiejętności dał Kasperek, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Po świetnym podaniu ze środka pola wyprzedził obrońców gospodarzy i uderzył po ziemi obok bramkarza. Wynik utaił Olszewski, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym chaosie, po wrzutce z lewej strony.

Blamaż był bardzo blisko, jednak zawodnicy Jawora pokazali charakter w ostatnich minutach spotkania, wywożąc z Tokarni pierwsze punkty w historii. Oby męczarnie w jakich udało się zdobyć te punkty były nauczką na przyszłość iż fakt posiadania przewagi liczebnej nie oznacza z automatu wygranej.  W każdym meczu muszą walczyć do ostatnich minut, aby zyskać uznanie w oczach kibiców, trenera oraz rywali z boiska.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik 4:2 Cyrhla Krzczonów