Zabrakło paliwa.

• autor: lapa_marek, 2014-05-26 13:33

Kolejną porażkę zaliczyli seniorzy Jawora. Tym razem podopieczni Mariana Szlachetki przegrali aż 4:0 ze Stawem Polanka. Relacja w rozwinięciu newsa.

25.5.2015, Boisko w Polance, 16.00

Staw Polanka – Jawor Jawornik 4:0 (1:0)

Skład: Ocetkiewicz  - Sebastian, M.Łapa, Selecki, Stachura – Wiśnicz, Cygan, J.Podoba ( 65’ Kiebzak), M.Podoba – Światłoń, Hudaszek

Sytuacja kadrowa drużyny z Jawornika po raz kolejny okazała się niezadowalająca. Na wyjazdowe spotkanie w Polance udało się uzbierać zaledwie „gołą” jedenastkę, co miało wymierny wpływ na wynik spotkania. Kontuzja Zielińskiego, „Niedyspozycja” Seb.Łapy i Jezioro, nieobecność K.Podoby, Morlaka, Twardosza, Mirka, Kr3, P.Łapy i Holewy. W ostatniej chwili trener zmuszony był powołać jednego z wyróżniających się Juniorów młodszych – Dawida Kiebzaka.

Początkowo mecz przebiegał pod dyktando przyjezdnych, którzy rozbijali ataki Stawu już na połowie, ekspediując piłkę daleko pod bramkę rywali. Nie przynosiło to jednak dobrego skutku, ponieważ świetnie tego dnia dysponowana obrona gospodarzy radziła sobie z tego typu rozwiązaniami. Obie drużyny prezentowały podobne rozwiązania przez większość czasu gry – długie zagrania z obrony na napastników. Pierwszą świetną sytuacje zmarnował były zawodnik oraz trener przyjezdnych, Łukasz Zając. Nie potrafił jednak trafić z najbliższej odległości do bramki Ocetkiewicza. W odpowiedzi groźny strzał zza pola karnego oddał Wiśnicz, jednak minimalnie obok bramki. Świetnym strzałem z dalekiej odległości popisał się Selecki. Przyjezdni w końcowych fragmentach starali się prowadzić grę ziemią, jednak specyficzne boisko w Polance nie sprzyjało takim rozwiązaniom. „Doliczam minutę” , krzyknął arbiter główny. Długie wybicie jednego z graczy Stawu, Selecki główkuje i podaje pod nogi napastnika gości. Pewny strzał w sytuacji sam na sam w okienko bramki. 1:0 i gorszego scenariusza Jaworowcy nie mogli sobie wyobrazić.

Jak się okazało 30 sekund po wznowieniu,  można sobie wyobrazić gorszy scenariusz. Rzut z autu, błąd w kryciu M.Podoby i Zając strzela na 2:0. 10 minut później jest już 3:0 – strata jednego z pomocników Jawora, uderzona zza pola karnego futbolówka wpada tuż przy słupku. Jawor na deskach i egzekucja na konających gościach trwa w najlepsze. Swoje szanse mieli również przyjezdni – strzał Hudaszka i Wiśnicza wyblokowali obrońcy, a Cyganowi zabrakło trochę szczęścia w przyjęciu w polu karnym. Ostatni kwadrans to już desperackie poczynania gości, w celu strzelenia chociaż honorowej bramki. Zamiast oczekiwanego trafienia kontaktowego to gospodarze zaaplikowali gwoźdź do trumny gościom z Jawornika. Wrzutkę z lewej strony na bramkę zamienił Zając, popisując się świetnym uderzeniem z woleja.

O ile w pierwszej połowie poczynania obu drużyn były bardzo wyrównane, to im bliżej końca spotkania tym zakreślała się coraz większa przewaga gospodarzy. Brak sił do konstruowania sensownych ataków, a w późniejszych minutach na obronę, ma przełożenie na wynik meczu. Trudno patrzeć optymistycznie w przyszłość, jednak miejmy nadzieje, iż spotkanie z Karpatami będzie tym przełomowym.

autor: ~jezus frasobliwy 2014-05-26 13:44:59

avatar jesteście chyba najsłabszą drużyną w powicie

autor: ~orkan 2014-05-26 13:46:31

avatar ciapek na boisko

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice 5:3 Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia 1:3 Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta 0:3 Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka 1:3 Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary 7:2 Dukla Bysina
Wicher Stróża 3:3 Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?