SENIORZY: Jawor Jawornik vs Cyrhla Krzczonów - B-klasa, Jawornik, 17:00

JUNIORZY: Jawor Jawornik vs Clavia Świątniki Górne - II liga, Jawornik, 17:00

Pechowa przegrana seniorów

• autor: lapa_marek, 2014-05-11 13:09

Jawor poległ w wyjazdowym spotkaniu z Duklą Bysina 5:1. Honorową bramkę dla gości zdobył M.Podoba. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Dukla – Jawor, 10.05.2014, 16.00

5:1 (3:0) Bramka dla Jawora – M.Podoba

Skład: Ocetkiewicz – Sebastian, Zieliński (32’ Holewa), M.Łapa, K.Podoba – Wiśnicz, Grzegorz, Podoba, Cygan, Jezioro – Światłoń (30’ Podoba)

W pełni zmobilizowani Jaworowcy przystąpili do meczu z Duklą. W dość mocno osłabionym składzie, jednak z powodu bardzo ważnych problemów wypadli ze składu Selecki, Twardosz, Seb.Łapa, P.Łapa. Nie było jednak problemu z zebraniem pełnej 11-tki i trener Szlachetka zdecydował się na poważne roszady w ustawieniu, w porównaniu z poprzednim meczem. Najważniejsza z nich to ustawienie Zielińskiego na pozycji stopera, a w późniejszym etapie Jezioro na lewej obronie.

Mimo ogromnej przewagi Jawora w początkowych minutach i świetnych zagraniach środkowych pomocników to właśnie Dukla napoczęła rywala jako pierwsza. Dość nieszczęśliwe wybicie poza pole karne wykorzystał pomocnik gospodarzy, uderzając atomowo obok bezradnego „Octa”. Mimo straconej bramki Jawor nie poddawał się ciągle napierając, stwarzając multum korzystnych sytuacji, świetnie rozgrywając głównie w środku pola. Kibice nie mogli narzekać na nudę - efektowne techniczne naszych środkowy ubarwiały spotkanie, jednak jak zwykle zabrakło odrobiny szczęścia aby doprowadzić do remisu. Kolejna bramka dla Dukli wpadła po rzucie rożnym. Błąd w kryciu wykorzystał napastnik gości i podwyższył na 2:0. W tej sytuacji jak i za całe spotkanie należy skarcić obronę przyjezdnych. Następna, dość szczęśliwa bramka wpadła po błędzie indywidualnym jednego z piłkarzy przyjezdnych. Dość niekorzystny wynik 3:0 nie podłamał naszych zawodników, jednak ogromny cios padł na naszą drużynę po upływie dwóch kwadransów. Poważnych urazów uniemożliwiających konturowanie gry doznał Zieliński oraz Światłoń. Zaraz po wejściu doskonałą sytuacje miał Holewa, jednak zabrakło kilkunastu centymetrów do szczęścia.

W drugiej połowie znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni. Przesunięty na „szpicę” M.Podoba czyhał na błędy defensorów gospodarzy. Jeden z nich wykorzystał, trafiając w sytuacji sam na sam. Warto też wspomnieć o kilku świetnych paradach Ocetkiewicza, który wybronił kilka 100% sytuacji. Kolejny raz zawiodła defensywa, która mimo ogromnego wsparcia z środka, dała łatwo się ogrywać napastnikom rywali. Dwie kolejne bramki wpadły po błędach indywidualnych i dość prostych stratach. Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym bardziej był widoczny upływ sił z zawodników Jawora. Mimo ogromnego zaangażowania, efektownych zwodów i woli walki, nie udało się nam przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Kolejna porażka stała się faktem, jednak mamy nadzieje na lepszy wynik w kolejnym meczu. Całej drużynie należą się oklaski za hektolitry potu wylane w meczu z Duklą. Głowy do góry – dziś na tarczy, jutro z tarczą.  Jawor Pany! Mam też nadzieje że dzisiejsza relacja przypadnie do gustu tym „anonimowym” krytykom poprzedniej, których serdecznie pozdrawiam i zapraszam na czwartkowy trening o 18.30.

autor: cyginhio 2014-05-11 14:19:24

Profil cyginhio w Futbolowo Marek nie przejmuj się krytyką pod relacjami!

autor: ~Przemek 2014-05-14 19:44:46

avatar Wiadomo że ludzie będą wiecznie narzekać bo dobrze sie patrzy z boku:)

Jawor JawornikCyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik   Cyrhla Krzczonów