Remis z Trójką Myślenice

• autor: lapa_marek, 2014-05-04 13:41

W rozwinięciu newsa znajduje się relacja oraz skrót wideo z meczu Jawor - Trójka. Dla przypomnienia - spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Przepiękną bramkę dla gospodarzy zdobył Mariusz Batko. Zapraszamy do lektury oraz obejrzenia skrótu.

Juniorzy młodsi, 2.5.2014, 17.00

Jawor Jawornik – Trójka Myślenice 1:1 (1:1)

Już przed spotkaniem było wiadomo że mecz z Trójką będzie bardzo trudny. Podopieczni Grzegorza Kurowskiego bardzo dobrze prezentują się w rundzie rewanżowej, pokonując wysoko w 2 ostatnich meczach Orła oraz Beskid.  Jedyną zmianą w składzie w porównaniu z poprzednim meczem był Dawid Święch, który rozpoczął spotkanie od pierwszych minut.

Początek meczu należał do przyjezdnych jednak gospodarze starali się odebrać piłkę wysokim pressingiem. Mimo optycznej przewagi gości, to gospodarze zdobyli bramkę. W środku pola Kiebzak podał do Batko, który bez zastanowienia uderzył z 35 metrów. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych potężna bomba poszybowała tuż pod poprzeczkę, otwierając wynik spotkania. Można by rzec – stadiony świata. Przyjezdni po straceniu bramki utrzymywali się co raz to dłużej przy piłce, jednak dobrze dysponowany tego dnia Łapa oraz Burda dobrze przerywali ataki. Zawodnicy z Myślenic sprytnie jednak zauważyli fatalną tego dnia dyspozycję Dominika Węgrzyna , który pozwalał się dziecinnie ogrywać. Po jednym z jego błędów padła dość szczęśliwie bramka wyrównująca. Skrzydłowy Trójki otrzymał podanie ze środka pola i uderzył piłkę. Futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od naszego obrońcy,  wpadając „za kołnierz” Piotrka.  Po straconej bramce gospodarze znacznie gorzej grali w środku pola, co dobrze wykorzystywali przyjezdni, długo rozgrywając piłkę. Kapitalną interwencją popisał się Braś, kiedy po wrzutce z prawej strony z pierwszej piłki uderzył napastnik gości, jednak instynktownie wybił nogami nasz goalkeeper.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Trójka prowadziła grę, mądrze wymieniając wiele podań, natomiast gospodarze starali się odgryźć kontrami, jednak te były umiejętnie rozbijane przez przyjezdnych. Kolejną 100% sytuacje miał napastnik Trójki, który po odbiciu piłki od słupka nie trafił do „pustaka”. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy. Najlepszą sytuację w 2 połowie miał Góralik, który po wrzutce Kasperka przyjął piłkę na 5 metrze i uderzył wprost w bramkarza.  Groźny strzał oddał Batko, jednak to by było na tyle, jeśli chodzi o groźne sytuacje Jaworowców. Mecz zakończył się remisem 1-1. Z przebiegu gry to gospodarze powinni się cieszyć z jednego punktu, ponieważ Trójka miała kilka doskonały okazji na podwyższenie wyniku.

1 punkt może cieszyć,  jednak bardziej martwi słaba postawa całej drużyny. Fatalna dyspozycja bocznych obrońców, brak pomocy w środku pola oraz zaledwie jedna klarowna sytuacja w drugiej połowie. Taki obraz meczu z Trójką nie pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość, jednak należy wierzyć iż w kolejnym meczu Jawor zrehabilituje się za porażkę w 1 kolejce rundy rewanżowej.

Skrót wideo meczu:

Sęp DroginiaJawor Jawornik