Powtórka z rozrywki

• autor: lapa_marek, 2014-04-26 19:40

Jawor przegrał wyjazdowe spotkanie z Opatkowianką 4:3. Hat-tricka ustrzelił Zieliński. Jaworowcy prowadzili do przerwy 0:2, jednak w drugiej połowie zmasowany atak gospodarzy przyniósł efekt już po 10 minutach. Relacja w rozwinięciu newsa.

26.04.2014, B-klasa (Myślenice)

Opatkowianka – Jawor Jawornik    4:3 (0:2)

Skład: Ocetkiewicz – Twardosz, Łapa, Selecki, M.Podoba – Jezioro (80’ Piwowarski), Wiśnicz, Zieliński, Marcin…, K.Podoba – Światłoń (55’Cudak (65’ Kiebzak))

Patrząc na poprzednie dwa mecze z Opatkowianką można dojść do wniosku że wczorajszy wynik nie powinien być zaskoczeniem. Dla neutralnego kibica mecze bardzo ciekawe:

2013-09-01, 17:00 Jawor – Opatkowianka 3:4 (1:3)
Sezon 2012 – Opatkowianka – Jawor 4:3 (1:3)

Jawor jechał do Opatkowic po bardzo kiepskim początku rundy, podobnie jak gospodarze, który ugrali zaledwie 1 punkt w rundzie rewanżowej. Sytuacja Jaworowców była o tyle ciężka, iż z kadry wypadło kilku podstawowych zawodników – Seb.Łapa, Hudaszek, Morlak czy Mirek.

Bezstronnemu kibicowi ciężko było by wskazać stronę przeważającą po pierwszej połowie. Gospodarze starali się długimi zagraniami z obrony rozerwać defensywę przyjezdnych, jednak wyjątkowo dobrze dysponowana w 1 połowie cała drużyna Jawora nie dopuszczała do groźnych sytuacji. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu tych obu drużyn, największe zagrożenie stanowiły rzuty wolne, jednak dobrze grający w polu karnym Ocetkiewicz wybijał pewnie piłki. Po dwóch kwadransach gry delikatnie szalę na swoją stronę przeważył Jawor. Świetnie z rzutu rożnego wrzucił Wiśnicz, idealnie na głowę K.Podoby. Jeszcze lepiej interweniował bramkarz gospodarzy, jednak ze sprytną dobitką Zielińskiego nie mógł nic zrobić. Jawor wyszedł na prowadzenie i wyjątkowo słabo grający lider dość nerwowo rozgrywał piłkę po wznowieniu. K.Podoba do spółki z Twardoszem i Wiśniczem rozgrywali świetne zawody, przerywając praktycznie każdą akcję gopodarzy. Kolejny cios na Opatkowiankę spadł tuż przed końcowym gwizdkiem. Z pozornie kiepsko rozegranego autu wynikła świetna wrzutka idealnie na nogę Zielińskiego, który bez przyjęcia posłał piłkę obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Przyjezdni schodzili na przerwę z pokaźną zaliczką i naprawdę dobrej grze.

Tradycji stało się zadość – Jawor, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, stał się inną drużyną w drugiej połowie. O ile pierwsze 10 minut nie było takie złe, to tuż po straceniu bramki na 1:2 gra przyjezdnych wyglądała katastrofalnie. Bramka kontaktowa wpadła dość szczęśliwie, pomocnik Opatkowianki uderzył z pierwszej piłkę odbitą od muru. Na jego szczęście posłał futbolówkę w samo okienko. Podrażnieni gospodarze przypuścili frontalny atak, posyłając każdą piłkę w pole karne, co przyniosło skutek już 5 minut później, kiedy Dulemba nie trafił do pustej bramki. Sparaliżowany Jawor był totalnie bezradny, totalnie bez koncepcji na odparcie ataków gospodarzy. Wyrównanie wpadło po rzucie rożnym, kiedy błąd w kryciu Cudaka zaowocował potężnym uderzeniem zza pola karnego w spojenie. Futbolówka odbiła się tak nieszczęśliwie, iż ugrzęzła w błocie w polu karnym i napastnik gospodarzy dobił do pustej bramki. Przy stanie 2:2 ciekawą akcję stworzył Jawor, jednak po stracie Cudaka długa piłka posłana w pole karne odbiła się na dziurze wprost na rękę Seleckiego. Karnego na bramkę zamienił zawodnik z nr 21, pieszczotliwie nazywany „Małpa”. Kolejną bramkę gospodarze zdobyli oczywiście… po rzucie rożnym. Piłka po wrzuceniu z prawego narożnika ponownie ugrzęzła w błocie i z łatwością napastnik gospodarzy trafił na 4:2. Warto odnotować, iż hokejową zmianą może pochwalić się Cudak, który w 55’ zastąpił Światłonia, a już w 65’ został zastąpiony Kiebzakiem. Mimo aż 4 straconych bramek w zaledwie 15 minut, Jawor mógł doprowadzić do remisu. Z rzutu wolnego uderzył Zieliński, goalkeeper gospodarzy ratował sytuację, wybijając piłkę wprost pod nogi naszego skrzydłowego. Ten jednak nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z 3 metrów, uderzając prosto w bramkarza. W 89’ nadzieje w serca przyjezdnych wlał Zieliński, który skompletował hat-trick uderzając z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę. Gospodarze widząc zamieszanie jakie wynikło w końcowych minutach, ograniczyli swoją grę do wybijania piłek co przyniosło wymierny skutek.

Spoglądając na ostatnie poczynania Jawora nasuwają się dwa wnioski. Ad.1 – Katastrofalne błędy w kryciu przy stałych fragmentach - 4 bramki dla Opatkowianki po: 2 rzutach rożnych, rzucie wolnym, rzucie karnym. Ad.2 - Spotkania z naszym udziałem powinny kończyć się wcześniej. Do 80 minuty, Halniak – Jawor 1:1, do 80 minuty Jawor – Grodzisko 1:0, do 55 minuty, Opatkowianka – Jawor 0:2. Bilans po 3 meczach jest gorzej niż fatalny. 0 punktów, 9 straconych bramek, 5 strzelonych. Drugie połowy w wykonaniu LKS Jawor Jawornik to jedna wielka farsa. Brak koncentracji, konsekwencji, ale co najgorsze – brak sił, aby dowieść do końca korzystny wynik. Za tydzień spotkanie z Wichrem. Miejmy nadzieję, że tym razem zagramy dużo lepszą drugą połowę lub sędzia zakończy zawody po pierwszej.

Jawor JawornikSęp Droginia
Jawor Jawornik 3:4 Sęp Droginia
2018-06-15, 18:30:00

Cisy Harbutowice pauza
Orzeł II Myślenice Karpaty II Siepraw
Sęp Droginia Iskra Brzączowice
Sokół Borzęta Hejnał Krzyszkowice
Staw Polanka Grodzisko Raciechowice
Tempo II Rzeszotary Dukla Bysina
Wicher Stróża Cyrhla Krzczonów

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?