3 kolejka: Jawor Jawornik - Wicher Stróża
Ładowanie...

Aktualności

Powtórka z rozrywki

• autor: lapa_marek, 2014-04-26 19:40

Jawor przegrał wyjazdowe spotkanie z Opatkowianką 4:3. Hat-tricka ustrzelił Zieliński. Jaworowcy prowadzili do przerwy 0:2, jednak w drugiej połowie zmasowany atak gospodarzy przyniósł efekt już po 10 minutach. Relacja w rozwinięciu newsa.

26.04.2014, B-klasa (Myślenice)

Opatkowianka – Jawor Jawornik    4:3 (0:2)

Skład: Ocetkiewicz – Twardosz, Łapa, Selecki, M.Podoba – Jezioro (80’ Piwowarski), Wiśnicz, Zieliński, Marcin…, K.Podoba – Światłoń (55’Cudak (65’ Kiebzak))

Patrząc na poprzednie dwa mecze z Opatkowianką można dojść do wniosku że wczorajszy wynik nie powinien być zaskoczeniem. Dla neutralnego kibica mecze bardzo ciekawe:

2013-09-01, 17:00 Jawor – Opatkowianka 3:4 (1:3)
Sezon 2012 – Opatkowianka – Jawor 4:3 (1:3)

Jawor jechał do Opatkowic po bardzo kiepskim początku rundy, podobnie jak gospodarze, który ugrali zaledwie 1 punkt w rundzie rewanżowej. Sytuacja Jaworowców była o tyle ciężka, iż z kadry wypadło kilku podstawowych zawodników – Seb.Łapa, Hudaszek, Morlak czy Mirek.

Bezstronnemu kibicowi ciężko było by wskazać stronę przeważającą po pierwszej połowie. Gospodarze starali się długimi zagraniami z obrony rozerwać defensywę przyjezdnych, jednak wyjątkowo dobrze dysponowana w 1 połowie cała drużyna Jawora nie dopuszczała do groźnych sytuacji. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu tych obu drużyn, największe zagrożenie stanowiły rzuty wolne, jednak dobrze grający w polu karnym Ocetkiewicz wybijał pewnie piłki. Po dwóch kwadransach gry delikatnie szalę na swoją stronę przeważył Jawor. Świetnie z rzutu rożnego wrzucił Wiśnicz, idealnie na głowę K.Podoby. Jeszcze lepiej interweniował bramkarz gospodarzy, jednak ze sprytną dobitką Zielińskiego nie mógł nic zrobić. Jawor wyszedł na prowadzenie i wyjątkowo słabo grający lider dość nerwowo rozgrywał piłkę po wznowieniu. K.Podoba do spółki z Twardoszem i Wiśniczem rozgrywali świetne zawody, przerywając praktycznie każdą akcję gopodarzy. Kolejny cios na Opatkowiankę spadł tuż przed końcowym gwizdkiem. Z pozornie kiepsko rozegranego autu wynikła świetna wrzutka idealnie na nogę Zielińskiego, który bez przyjęcia posłał piłkę obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Przyjezdni schodzili na przerwę z pokaźną zaliczką i naprawdę dobrej grze.

Tradycji stało się zadość – Jawor, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, stał się inną drużyną w drugiej połowie. O ile pierwsze 10 minut nie było takie złe, to tuż po straceniu bramki na 1:2 gra przyjezdnych wyglądała katastrofalnie. Bramka kontaktowa wpadła dość szczęśliwie, pomocnik Opatkowianki uderzył z pierwszej piłkę odbitą od muru. Na jego szczęście posłał futbolówkę w samo okienko. Podrażnieni gospodarze przypuścili frontalny atak, posyłając każdą piłkę w pole karne, co przyniosło skutek już 5 minut później, kiedy Dulemba nie trafił do pustej bramki. Sparaliżowany Jawor był totalnie bezradny, totalnie bez koncepcji na odparcie ataków gospodarzy. Wyrównanie wpadło po rzucie rożnym, kiedy błąd w kryciu Cudaka zaowocował potężnym uderzeniem zza pola karnego w spojenie. Futbolówka odbiła się tak nieszczęśliwie, iż ugrzęzła w błocie w polu karnym i napastnik gospodarzy dobił do pustej bramki. Przy stanie 2:2 ciekawą akcję stworzył Jawor, jednak po stracie Cudaka długa piłka posłana w pole karne odbiła się na dziurze wprost na rękę Seleckiego. Karnego na bramkę zamienił zawodnik z nr 21, pieszczotliwie nazywany „Małpa”. Kolejną bramkę gospodarze zdobyli oczywiście… po rzucie rożnym. Piłka po wrzuceniu z prawego narożnika ponownie ugrzęzła w błocie i z łatwością napastnik gospodarzy trafił na 4:2. Warto odnotować, iż hokejową zmianą może pochwalić się Cudak, który w 55’ zastąpił Światłonia, a już w 65’ został zastąpiony Kiebzakiem. Mimo aż 4 straconych bramek w zaledwie 15 minut, Jawor mógł doprowadzić do remisu. Z rzutu wolnego uderzył Zieliński, goalkeeper gospodarzy ratował sytuację, wybijając piłkę wprost pod nogi naszego skrzydłowego. Ten jednak nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z 3 metrów, uderzając prosto w bramkarza. W 89’ nadzieje w serca przyjezdnych wlał Zieliński, który skompletował hat-trick uderzając z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę. Gospodarze widząc zamieszanie jakie wynikło w końcowych minutach, ograniczyli swoją grę do wybijania piłek co przyniosło wymierny skutek.

Spoglądając na ostatnie poczynania Jawora nasuwają się dwa wnioski. Ad.1 – Katastrofalne błędy w kryciu przy stałych fragmentach - 4 bramki dla Opatkowianki po: 2 rzutach rożnych, rzucie wolnym, rzucie karnym. Ad.2 - Spotkania z naszym udziałem powinny kończyć się wcześniej. Do 80 minuty, Halniak – Jawor 1:1, do 80 minuty Jawor – Grodzisko 1:0, do 55 minuty, Opatkowianka – Jawor 0:2. Bilans po 3 meczach jest gorzej niż fatalny. 0 punktów, 9 straconych bramek, 5 strzelonych. Drugie połowy w wykonaniu LKS Jawor Jawornik to jedna wielka farsa. Brak koncentracji, konsekwencji, ale co najgorsze – brak sił, aby dowieść do końca korzystny wynik. Za tydzień spotkanie z Wichrem. Miejmy nadzieję, że tym razem zagramy dużo lepszą drugą połowę lub sędzia zakończy zawody po pierwszej.