Tempo II Rzeszotary - Jawor Jawornik - 16:00 - B-klasa

Jawor Jawornik - Tempo Rzeszotary - 18:00 - II liga juniorów

Historyczne zwycięstwo!

• autor: lapa_marek, 2014-04-25 19:43

Juniorzy młodsi Jawora pokonali Orła Myślenice 5:0 (2:0). Hat-tricka ustrzelił kapitan Jaworowców, Marek Piwowarski, dwa trafienia dołożył Mariusz Kasperek. Relacja w rozwinięciu newsa.

Juniorzy młodsi
Piątek, 25.04.2014, 17.00
Boisko w Jaworniku

Skład: Piotr Braś – Marcin Góralik, Mateusz Burda, Maciej Łapa, Dominik Węgrzyn – Damian Ożóg (80’ Paweł Braś), Dawid Kiebzak ( 46’ Dawid Święch), Mariusz Batko, Aleksander Olszewski(70’ Piotr Węgrzyn)  – Marek Piwowarski (67’ Jakub Żernowski), Mariusz Kasperek

Po słabym meczu w Tokarni i 10 z rzędu spotkaniu bez wygranej niektórzy mogli już spisać drużynę Jawora na straty. Tym bardziej, że w piątkowe popołudnie miała zawitać na boisko „pod kościołem” znana i uznana marka – Orzeł Myślenice. Mimo iż ostatnia wysoka przegrana podopiecznych Jacka Łętochy podcięła skrzydła „Orłowcom” to statystyki nie przemawiały za korzystnym wynikiem. W poprzednich spotkaniach obu drużyn Jawor stracił 11 bramek, strzelając zaledwie 4. Ciężko więc było przewidzieć, iż naszym najmłodszym zawodnikom uda się zdobyć więcej bramek niż w trzech poprzednich meczach łącznie.

Od samego początku gospodarze nastawili się na zmasowany atak. Skutkiem tego była znakomita okazja na samym początku spotkania zmarnowana przez Kasperka. Po 15 minutach wyrównanej gry do głosu doszedł Jawor. W sytuacji sam na sam świetnie zachował się Kasperek, otwierając wynik. Po straconej bramce ataki Orła były szarpane, przyjezdni starali się za wszelką cenę szybko odrobić straconą bramkę. Szybko jednak zostali skarceni, kiedy to świetne prostopadłe podanie otrzymał Piwowarski, podwyższając na 2:0. Gospodarze mogli schodzić na przerwę z jeszcze większą przewagą, jednak 20 cm zabrakło Dominikowi Węgrzynowi, który uderzył w słupek i Kasperkowi, który zbyt słabo uderzył prosto w bramkarza.

W pierwszych 10 minutach drugiej połowy przyjezdni zepchnęli gospodarzy do obrony, starając  się rozerwać linię obronną prostopadłymi podaniami, jednak świetnie dysponowana defensywa nie dała się ani raz zaskoczyć. Po jednej z akcji w środku pola Ożóg wyłuskał piłkę, zagrywając do Kasperka i podał z pierwszej piłki do Piwowarskiego. Ten po raz kolejny dał pokaz swoich umiejętności, pewnie strzelając swoją drugą bramkę. Zaledwie kilka minut później nieporadność w defensywie Orła ponownie wykorzystał kapitan gospodarzy, uderzając delikatnie nad bramkarzem, tym samym kompletując ”hat-trick”. Wynik w końcowych minutach ustalił Kasperek, wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

Po 10 meczach bez zwycięstwa, wreszcie Juniorzy młodsi Jawora mogą zejść z boiska z podniesioną głową. Nie sposób nie pochwalić chłopaków za zaangażowanie i walkę w meczu z wyżej notowanym rywalem. Liczba wykonanych wślizgów, walki bark w bark, fauli była większa niż w kilku poprzednich meczach łącznie. Kiedy momentami gospodarze w wysokim pressingu odbierali piłkę tuż przed bramką rywali ręce same składały się do oklasków. Zawodnicy z Jawornika zostawili dużo zdrowia w piątkowym spotkaniu i pokazali charakter.

Zawodnikiem meczu był bez wątpienia strzelec 3 bramek, kapitan zespołu – Marek Piwowarski. Doskonale pokazał swoim kolegom ile można osiągnąć nieustępliwością i walką do końca, co miało widoczny wpływ na grę pozostałych kolegów. Cichym bohaterem całego spotkania jest cały blok defensywny, jednak w szczególności Maciej Łapa oraz Dominik Węgrzyn, którzy byli nie do przejścia. Świetną zmianę dał również Dawid Święch, który mimo 45 minut na boisku rozegrał świetne zawody, okazał się o wiele lepszy niż jego bardziej doświadczeni i więksi rywale.  Nie można zapomnieć o pozostałych zawodnikach który dziś nie dostali swojej szansy jednak samo ich zaangażowanie i liczna obecność na treningach sprawia, iż wszyscy grają coraz lepiej, tworząc atmosferę zdrowej koleżeńskiej rywalizacji.  Panowie za dzisiejszy mecz - chapeau bas.

autor: ~kibic 2014-04-25 22:20:29

avatar Widziałem, że mecz był nagrywany. Będzie udostępnione wideo?
P.S. Nie Jakub Łętocha, tylko Jacek ;>

autor: ~admin 2014-04-26 08:09:06

avatar Tak, wideo z meczu będzie udostępnione w weekend. Literówka poprawiona.

Jawor JawornikWicher Stróża
Jawor Jawornik 2:2 Wicher Stróża
2018-05-19, 17:00:00

Tempo II RzeszotaryJawor Jawornik
Tempo II Rzeszotary   Jawor Jawornik
2018-05-27, 16:00:00

Rzeszotary -

Statystyki przedmeczowe »

Grodzisko Raciechowice 0:2 Cisy Harbutowice
Hejnał Krzyszkowice 6:1 Dukla Bysina
Iskra Brzączowice 4:2 Cyrhla Krzczonów
Jawor Jawornik 2:2 Wicher Stróża
Karpaty II Siepraw 3:1 Tempo II Rzeszotary
Staw Polanka pauza
Orzeł II Myślenice 5:1 Sokół Borzęta
Raba II Dobczyce 0:2 Sęp Droginia

Czy Jawor poprawi swoją pozycję w rundzie w rewanżowej?