Fatalna inauguracja Juniorów

• autor: lapa_marek, 2014-04-19 14:59

Juniorzy młodsi przegrali pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej aż 4:0. Początek pierwszej połowy był wyrównany, jednak dwie stracone w krótkim odstępie czasu bramki widocznie podcięły skrzydła przyjezdnym. Relacja w rozwinięciu newsa.

Juniorzy młodsi , 19.04.2014

Beskid Tokarnia – Jawor Jawornik 4:0 (3:0)

Skład: Piotr Braś – Sołtys, Łapa, Burda, Morlak (35’ D.Węgrzyn) – Góralik (56’ Woźniak), Kiebzak, Batko, Żernowski (46’ Pitala) – Ożóg, Piwowarski (70’ Paweł Braś)

Żółta kartka – Piotr Braś(19 min)

Intensywnie przepracowany okres przygotowawczy mógł napawać optymizmem przed pierwszym meczem w rundzie rewanżowej. Ciężko jednak nie odczuwać respektu przed rywalem, kiedy w ostatnich trzech meczach z Tokarnią młodzi ”Jaworowcy” stracili 31 bramek a strzelili zaledwie dwie.  Sprawę dodatkowo komplikował brak Kasperka, Brandysa, Święcha i Olszewskiego. Mimo tych przeciwności przyjezdni przystąpili do meczu maksymalnie skoncentrowani i zaangażowani… przez pierwsze 30 minut, ale od początku..

Początek meczu obfitował w zagrania na uwolnienie, jednak  od 15 min. inicjatywę przejęła Tokania, kiedy to po długim podaniu z środka pola swoich kolegów uratował bramkarz, parując strzał napastnika gospodarzy. Po chwili spokoju nastąpił pierwszy cios – długie podanie po rzucie wolnym, błąd Morlaka i bramkarz przyjezdnych musiał ratować się faulem. Karnego na bramkę pewnie zamienił pomocnik Beskidu. Mimo straconej bramki zawodnicy Jaworu dość szybko skonstruowali groźną akcje, po której Piwowarski uderzył w poprzeczkę. Szans na wyrównaniu nie było zbyt wiele, a Tokarnia co raz to częściej budowała groźne akcje. W 35 minucie, po kolejnym błędzie Morlaka, gospodarze podwyższyli na 2:0. Jeśli mecz Tokarni z Jaworem można było nazwać spektaklem dwóch aktorów, to po drugiej straconej bramce śmiało można powiedzieć że spektakl zamienił się w solowe przedstawienie Tokarni.

Po przerwie jedyną groźną sytuację miał Ożóg, który uderzył w wychodzącego bramkarza.  Kolejny „groźny” strzał oddał Batko, jednak jego „strzał” wylądował prawie na aucie. Ostatnie 20 minut, to festiwal błędów przyjezdnych, którzy popełniali fatalne błędy w obronie, oddając praktycznie za darmo piłkę. Zawodnicy gospodarzy nie musieli specjalnie starać aby odzyskać futbolówkę. Wykorzystując nieporadność w obronie ustalili wynik spotkania na 4:0 W ataku, brakowało dokładności i celności podań.  W kilku sytuacjach wystarczyło zagrać sekundę wcześniej, jednak albo ofensywni wdawali się w drybling, albo podanie było tak słabe i niedokładne że obrońcy z Tokarni bez najmniejszego trudu wyjaśniali sprawę. Obrazem bezradności przyjezdnych może być fakt iż sam bramkarz gospodarzy pofatygował się na kilka rożnych w celu rozruszania kości.

Po tak tragicznym spotkaniu w wykonaniu juniorów, nie sposób zapytać co było tego przyczyną.  Jeśli miałbym kogoś wyróżnić z drużyny przyjezdnych to Piwowarskiego za grę w ataku, jednak większość czasu był totalnie osamotniony, totalnie bez wsparcia Ożóga, oraz Kiebzaka za pierwszą połowę. Statystyki po meczu mówią same za siebie. 0 rzutów rożnych dla Jawora, 0 rzutów wolnych dla Jawora, 0 wrzutek (!), 3 strzały, 2 celne.  Jednak najgorszy jest fakt, że nie zabrakło sił, czy umiejętności. Zabrakło zaangażowania, waleczności, ambicji. Najdobitniej moje słowa może potwierdzić stwierdzenie jednego z zawodników który zadowolony z siebie powtarzał – „..i tak jest dobrze, bo ostatnio było 13:1..”  Jeśli porażka 4:0, ma być powodem radości, to „dziękuje, ale wysiadam”. Młodych Jaworowców czeka bardzo wiele pracy, jeśli chcą cokolwiek osiągnąć w tej lidze.

autor: ~Biały 2014-04-19 19:01:35

avatar Widac poprawę , przygotowania dają efekt!
I pamietacie panowie walka i zaangazowanie
zawsze daja efekt !
Jednak trzba solidnie pracowac a wniki przyjda z czasem !!!

autor: trebor74 2014-04-21 22:04:06

Profil trebor74 w Futbolowo "Zabrakło zaangażowania, waleczności, ambicji" to ważne, gdyż jeżeli to nie zostanie wpojone młodym zawodnikom to w przyszłości będzie tak jak z seniorami, gdzie tylko nieliczni w pełni się angażują i pozostawiają litry potu na murawie a to jednak mało aby osiągać wyniki w sporcie drużynowym i przynosić chwałę Jaworowi.

Sęp DroginiaJawor Jawornik
Sęp Droginia 4:5 Jawor Jawornik