3 kolejka: Jawor Jawornik - Wicher Stróża
Ładowanie...

Aktualności

Pechowy remis z kuriozalną bramką w tle

• autor: lapa_marek, 2013-10-13 19:51

Jawor zremisował na własnym boisku z rezerwawmi Rudnika 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Hudaszek oraz Sebastian Łapa. Relacja w rozwinięciu newsa.

Kolejka nr 9
Klasa B (Myślenice): Jawor – Rudnik II, 13.10.2013 - Jawornik

Sebastian Łapa 53, Hudaszek 65

Jawor: Ocetkiewicz - Siuta, Selecki (K.Podoba 46), M.Łapa, Węgrzyn – Seb.Łapa, Hudaszek (Cygan 80), Zieliński, Wiśnicz (Holewa 75) – Hyla (Jezioro 70), M.Podoba

Pojedynki z sąsiadem zza miedzy od zawsze budziły wiele emocji. Od kiedy rezerwy Rudnika zagościły na salonach naszej Serie B nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na pokonanie rywali z sąsiedniej gminy. Dodatkowego smaczku przed meczem dodawał fakt, iż Rudnik to drużyna niepokonana na wyjeździe.

Można rzec że tradycji stało się zadość – kolejny mecz = kolejne roszady w składzie. Tym razem z Wiśniczem w pierwszej jedenastce, M.Podobą w ataku i Seleckim na środku obrony.

Początkowe przepychanki w środku pola wygrał Jawor, który długo utrzymywał się przy piłce i stworzył kilka dogodnych sytuacji w samym początku spotkania. Najlepszą sytuacje wykorzystał M.Łapa, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony posłał piłkę do siatki. Początkowo główny arbiter uznał bramkę i wskazał na środek boiska, jednak po dłuższej chwili sędzia boczny przemyślał sytuacje i doszedł do wniosku, iż bramkarz gości był faulowany.  120 sekund później gospodarze otrzymali ciężki lewy sierpowy prosto w szczękę. Bramka samobójcza która śmiało może kandydować do kuriozum sezonu. Po dalekim wybiciu piłki przez obrońców Rudnika, piłka trafiła do Seleckiego. Stoper gospodarzy nie zastanawiając się długo wyekspediował z całych sił piłkę wprost w.. głowę napastnika przyjezdnych. Futbolówka po kilku sekundach spokojnego lotu, ku „zaskoczeniu” Ocetkiewicza zaczęła ostro pikować tuż za jego kołnierz. Wystawienie ręki nie pomogło i już w 10 minucie to gospodarze (tradycyjnie) musieli się brać do roboty i odrabiać straty. Stracona bramka znacznie popsuła obraz gry. Goście próbowali zaskoczyć długimi piłkami za plecy obrońców, Jawor zaś posyłał długie podania na Hylę i Podobę. Warte uwagi były jedynie dwie sytuacje gospodarzy. W jednej z nich Zieliński otrzymał piłkę na 30 metrze, po minięciu obrońcy uderzył z lewej nogi, jednak w taki sposób, że wysłał już ostatnie ptaki do ciepłych krajów. W drugiej sytuacji w zamieszaniu pod bramką sprytem wykazał się Hyla i na jego nieszczęście uderzył w słupek, jednak pierwszy do piłki doskoczył Seb.Łapa i huknął … prosto w porzeczkę.

Ostra wymiana zdań na linii trener – zawodnicy podziałała motywująco na poczynania gospodarzy. Od samego początku drugiej połowy napierał Jawor, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Strzały Hudaszka, Seb.Łapy i M.Podoby minimalnie minęły bramkę. Świetnym posunięciem było przesunięcie na „szpicę” powracającego do gry Seb.Łapy. Już w drugiej swojej akcji, wykorzystał świetne dośrodkowanie od Hyli i głową uderzył w krótki róg na 1:1. Zepchnięci do obrony goście nastawili się na grę z kontrataku, co przyniosło skutek w 60 minucie w postaci dogodnej sytuacji. Po długim rogu uderzał napastnik przyjezdnych jednak tym razem na posterunku był goalkeeper Jaworu. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Hudaszek. „Seba” po minięciu dwóch obrońców w polu karnym podał do „Biołego”. Ten po skutecznym dryblingu oszukał obrońcę i uderzył mocno pod poprzeczkę. Radość z prowadzenia trwała niespełna 7 minut. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał pomocnik Rudnika, któremu po strzale w naszego bramkarza piłka odbiła się od klatki piersiowej, a potem od jego głowy, wpadając do bramki. Stracona bramka widocznie podcięła skrzydła zawodnikom Jawora. Gra stała się potwornie szarpana z obu stron. Najbliższy szczęścia w ostatnich minutach był Cygan, który po dobrym dośrodkowaniu (pierwszym w meczu) , mógł posłać piłkę do siatki, jednak minimalnie chybił.

Kolejny mecz w którym zioła oraz tabletki na nerwice okazały się niezbędne. Emocji nie brakowało, widowisko dla kibiców przednie, jednak przy odrobinie większej skuteczności moglibyśmy dopisać kolejne 3 punkty. Szczególnie martwi brak skuteczności naszego najlepszego strzelca. Oby mecz z Gościbią okazał się idealny na przełamanie jego indolencji strzeleckiej.