Wygrana z Sieprawianką

• autor: lapa_marek, 2013-10-06 07:02

W wyjazdowym spotkaniu Jawor pokonał Sieprawiankę 2:1. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Zieliński, po asystach Hyli i Wiśnicza.

Juniorzy młodsi zdobyli swój pierwszy, historyczny punkt w rozgrywkach remisując na własnym boisku z Orłem Myślenice 2:2

Relacja z meczu seniorów w rozwinięciu newsa.

Po 2 przegranych z rzędu i znacznym pogorszeniu sytuacji w tabeli mecz z B-klasowym średniakiem mógł się wydawać idealny na przełamanie. Co ciekawe po raz kolejny trener Kowalski przeprowadził roszady w składzie. Tym razem Selecki powędrował na środek pomocy, razem z wracającym po chorobie Stanisławem Łapą.

Duże boisko w Sieprawiu sprawiało się sprzyjać grze przyjezdnych, którzy w początkowych minutach znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce. Pierwszą groźną sytuacją był strzał St.Łapy kiedy to po trójkowej akcji z Hudaszkiem i Zielińskim mocno kropnął zza pola karnego. Po początkowej przewadze nie zostało śladu kiedy to gospodarze raz po raz zaczęli atakować lewą stroną, wykorzystując słabszy dzień Cudaka, który nie mógł znaleźć sposobu na filigranowego zawodnika Sieprawianki. Wynikiem tego była bramka na 1:0 – napastnik gospodarzy ograł przy linii Cudaka i wycofał przed pole karne, gdzie technicznym strzałem po długim rogu popisał się drugi z napastników. Strata bramki podziałała fatalnie na „Jaworowców”, którzy zepchnięci do defensywy ograniczali swoje zagrania do długich wykopów. Zmęczona atakami Sieprawianka oddała inicjatywę 15 minut przed końcem, co w doskonały sposób wykorzystał duet Hyla – Zieliński. Podanie od Hudaszka świetnie przyjął przed polem karnym Hyla i zagrał wprost pod nogi Zielińskiego, który ogrywając bramkarza strzelił swoją 9 bramkę w sezonie.

Drugą połowę możemy spokojnie nazwać festiwalem niewykorzystanych sytuacji Jaworu. Już na samym początku strzał Zielińskiego po długim rogu otarł słupek. Hyla po podaniach od M.Łapy, Zielińskiego i St.Łapy mógł przy odrobinie szczęścia skompletować hat-trick, jednak jak na złość futbolówka nie chciała wpaść do siatki. Ogromną przewagę Jaworu przypieczętowała druga bramka Zielińskiego, który posłał piłkę do siatki z najbliższej odległości po świetnym podaniu Wiśnicza. Jednak tradycyjnie nie mogło obyć się bez dodatkowych emocji. Chwilę po objęciu prowadzenia kontuzji doznał Węgrzyn. Osłabienie to wprowadziło ogromne zamieszanie w szeregi obronne przyjezdnych. Sieprawianka nastawiona na zmasowany atak miała dwie doskonałe sytuacje, w których tylko parada „Octa” oraz poprzeczka uratowały nas zespół. Końcówka spotkania w wykonaniu gospodarzy miała postać typowej gry długimi wrzutami na „aferę” w pole karne. Świetnie dysponowany tego dnia Morlak oraz Selecki przerywali wszelkie tego typu zagrania.  W doliczonym czasie gry  swojej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Jezioro oraz Hyla.

Wygrana z Sieprawianką była ogromnie potrzebna w perspektywie utrzymania się w górnej części tabeli. Cieszy fakt iż stara dewiza „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” nie miała potwierdzenia w dzisiejszym spotkaniu. Miejmy nadzieje że celowniki naszych napastników będą lepiej skalibrowane w meczu z Rudnikiem. W innym wypadku prezes powinien zastanowić się nad oferowaniem przed meczami zestawu wiernego kibica w skład którego wchodzą świeżo zaparzone zioła na uspokojenie oraz tabletki na pierwsze objawy nerwicy.

autor: ~juniorzy 2013-10-06 10:09:50

avatar Będzie relacja z juniorów?

autor: ~anonim 2013-10-06 10:27:16

avatar nie

autor: globusnc 2013-10-06 12:43:44

Profil globusnc w Futbolowo jak ją ktoś napisze i prześle to będzie. Praktycznie każdy ma komputer wystarczy napisać skład , strzelców bramek czy kilka słów o meczu to je zamieszczę.

autor: ~cyginhio 2013-10-06 15:40:19

avatar ostatnie zdanie Marku zajebiste! :)

autor: ~relacja 2013-10-06 18:59:44

avatar Gdzie mogę wysłać relację z juniorów?

autor: globusnc 2013-10-06 19:55:21

Profil globusnc w Futbolowo globusnc@interia.pl